PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Już zatrudniają 6 tys. osób. Za 5 lat będą dwa razy więksi niż dzisiaj

Stworzył największą w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Firma zatrudnia ponad 6 tys. pracowników, ma 172 laboratoria i ponad 1000 punktów pobrań. Rocznie wykonuje ponad 60 mln badań. O tym, jak udało się osiągnąć taki sukces, rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Jakubem Swadźbą, twórcą Diagnostyki, finalistą 17. edycji konkursu "Pracodawca Roku" organizowanego przez EY.

Już zatrudniają 6 tys. osób. Za 5 lat będą dwa razy więksi niż dzisiaj
Adobe Stock
REKLAMA
  • W Diagnostyce, w 172 specjalistycznych laboratoriach, ponad tysiącu punktów pobrań oraz 11 regionach w kraju pracuje powyżej 6 tysięcy osób.
  • Firma elastycznie reaguje na zmiany na rynku pracy. 
  • Mamy nadzieję na dalszy stabilny rozwój usług i pozyskiwanie najlepszej kadry medycznej w kolejnych latach, chociaż jak wszyscy cierpimy w ostatnim czasie z powodu stałego jej niedoboru - mówi Jakub Swadźba, twórca Diagnostyki. 

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Rocznie wykonuje 100 mln badań dla ponad 16 mln pacjentów. Czy spodziewał się pan w 1998 roku, kiedy powstawała Diagnostyka, że rozwinie się tak dynamicznie?

- Od początku działalności zakładaliśmy posiadanie własnych laboratoriów – lepszych, szybszych i bardziej profesjonalnych niż u konkurencji, z większym spectrum badań. Początkowo nastawiliśmy się na badania immunochemiczne wykonywane na aparatach DPC – Immulite. U nas pacjenci otrzymywali wynik tego samego dnia, podczas gdy u konkurencji pracującej metodami RIA na wyniki trzeba było czekać kilka tygodni. Dla pacjentów i lekarzy to była kluczowa różnica.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mieliśmy na ówczesne czasy najszerszy wachlarz takich badań. Oferowaliśmy także usługę przywożenia próbek, specjalne druki zleceń i kody kreskowe, a także oprogramowanie dostępne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów, czyli więcej niż wynik. Myślę, że to był zalążek sukcesu i dynamicznego rozwoju największej sieci laboratoriów na polskim rynku - Diagnostyki.

Co miało największy wpływ na takie tempo wzrostu? Przyjęta strategia czy rosnąca świadomość Polaków na temat profilaktyki?

- Diagnostyka to przede wszystkim ludzie, jakość i innowacje technologiczne. Nie są to puste frazesy, ale filary naszego dynamicznego rozwoju przez ostatnie 20 lat. W 1998 r. wykonywaliśmy badania laboratoryjne za 400 tys. złotych, a rok później wzrost był czterokrotny, w następnych latach trzykrotny. Obecnie w ciągu roku liczba obsługiwanych przez nasze laboratoria pacjentów wynosi 16 mln przy wykonywaniu ponad 100 mln badań.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Już zatrudniają 6 tys. osób. Za 5 lat będą dwa razy więksi niż dzisiaj

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA