PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Już 2000 lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out i to nie koniec

W szpitalach i przychodniach rozpoczął się kolejny etap akcji "Zdrowa Praca". Polega on na tym, że lekarze ograniczają swój czas pracy do maksymalnie 48 godzin tygodniowo. Wypowiedzenie klauzuli opt-out złożyło 2000 lekarzy.

Już 2000 lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out i to nie koniec
Na wypowiedzenie klauzuli opt-out zdecydowało się od 1,5 do nawet 2 tys. lekarzy w skali kraju. Fot. PTWP
REKLAMA

Inicjatorem akcji, która rozpoczęła się latem 2019 jest Porozumienie Rezydentów OZZL wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy, przy pełnym wsparciu Naczelnej Izby Lekarskiej.

Jak poinformował Bartosz Fiałek, przewodniczący OZZL w regionie kujawsko-pomorskim, od października zaczęły wchodzić w życie wypowiedzenia lekarzy biorących udział w akcji, skutkujące redukcją czasu pracy do wymiaru zgodnego z kodeksem pracy - podaje Dziennik Bałtycki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreślił też, że w ramach akcji "Zdrowa praca" na wypowiedzenie klauzuli opt-out zdecydowało się od 1,5 do nawet 2 tys. lekarzy w skali kraju. Tak wynika ze skompletowanych deklaracji.

Na tym jednak nie koniec, rezydenci zakładają, że te działania mają charakter długofalowy i dlatego będą namawiać rezydentów i lekarzy z większym stażem do sprzeciwu wobec nieludzkich warunków pracy. Lekarzom zależy bowiem na zdrowiu, a tylko wypoczęci specjaliści są w stanie skutecznie pomagać chorym.

Zapewniają też, że postulaty rezydentów pozostają niezmienne. Zależy im na zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w przeciągu trzech lat, likwidacji kolejek, rozwiązaniu problemu braku personelu medycznego oraz likwidacji biurokracji w ochronie zdrowia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Już 2000 lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out i to nie koniec

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA