PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jest porozumienie z ratownikami. Będą zarabiać 12 tys. zł miesięcznie

 • Autor: PAP/AT
 • 22 wrz 2021 9:49

Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie - poinformował minister Adam Niedzielski. Łącznie z dodatkami do pensji ratownik jeżdżący karetką będzie zarabiał 12 tys. zł - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jest porozumienie z ratownikami. Będą zarabiać 12 tys. zł miesięcznie
Adam Niedzielski (fot. twitter.com/PremierRP)
REKLAMA
 • Porozumienie, ma charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy, jest podpisane przez przedstawiciela komitetu protestacyjnego, jak i stronę pracodawców. Ze strony MZ szefem zespołu negocjacyjnego był minister Waldemar Kraska - przekazał Adam Niedzielski.
 • W porozumieniu, które zawarliśmy z protestującymi, przywróciliśmy tzw. dodatek wyjazdowy" - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
 • Pracodawcy zobowiązali się do tego, by pracownik zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej nie mógł zarabiać mniej niż 40 zł na godzinę - dodał.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Zawarto na nim porozumienie między ministrem zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych i Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

Minister Niedzielski przekazał w środę szczegóły tych ustaleń. "Przez wiele godzin, bodajże siedem, toczyły się rozmowy dotyczące różnych postulatów stawianych przez ratowników, ale też pracodawców związanych ze stacjami ratownictwa medycznego" - powiedział.

Szef MZ akcentował, że rozmowy toczyły się w atmosferze dużej odpowiedzialności każdej ze strony. "Rozmowy toczyły się w charakterze trójstronnym, to ważne, by problemy rozwiązywać z komitetem strajkowym, ze związkami zawodowymi, ale także z pracodawcami" - zaznaczył.

"Chcę z przyjemnością zakomunikować, że podpisaliśmy porozumienie, ma ono charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy, jest podpisane przez przedstawiciela komitetu protestacyjnego, jak i stronę pracodawców. Ze strony MZ szefem zespołu negocjacyjnego był minister Waldemar Kraska" - przekazał Niedzielski.

"W kontekście zwiększającej się czwartej fali zakażeń covidowych to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że nie będzie problemów, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie, mówię o braku obsad zespołów ratownictwa medycznego" - dodał.

"W porozumieniu, które zawarliśmy z protestującymi, przywróciliśmy tzw. dodatek wyjazdowy" - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jest to dodatek 30-procentowy, który był do 2011 r. Został on zlikwidowany w 2011 r. za rządów Platformy i PSL. W tej chwili ten dodatek wyjazdowy przywracamy - sprecyzował.

Jak wyjaśnił, dodatek ten przysługuje za to, że jest to praca w ciężkich warunkach.

"Ten dodatek dotyczy nie tylko pracowników na umowę o pracę, ale także pracowników na umowę cywilnoprawną, bo wiemy, że część ratowników pracuje w tych dwóch formach zatrudnienia" - powiedział.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Jest porozumienie z ratownikami. Będą zarabiać 12 tys. zł miesięcznie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • IMHO 2021-09-23 10:24:56

  Średnio w miesiącu na pełen etat jest 160 godzin. 160 x 40 = 6400 zł brutto (bez dodatków), 160 x 52 = 8320 zł brutto (z dodatkami). Skąd on wziął 12000? Chyba założył, że każdy ratownik będzie pracował na 150-200% etatu.

 • Czy świętej pamięci Lech Kaczyński proroczo przewidział skutki katastrofalne zostanie Świętym 2021-09-22 17:33:05

  Dz.U.z 2010r.Nr182 Poz.1228(Dalej Ust Pgik)wyszedł chaos tak jak Ustawę wetował pod którą wykonano modernizacje gruntów wszystkich klas (linia inferencyjna na mapach)lecz w związku z wykonaniem prac geodezyjnych na gruntach nie wykonano operatów pod którymi powinni podpisać się wszyscy właściciele gruntów , czy wieczyści użytkownicy, wprowadzono zmiany w ewidencjach gruntów i księgach wieczystych, w obrocie gruntów wszystkich klas od dróg dojazdowych dla podatków od nieruchomości bez sieci sanitarno kanalizacyjnej pozyskano kolejne fundusze Unijne na ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków gminne, i przydomowe , PWSZ uczelnie lotnicze, Laboratoria CSI w Depułtyczach Królewskich z odprowadzeniem toksyn do ziemi itd.FEDERAL CHANCELERY BUNDESKANZELIN ANGELA MERKEL Petycja- przesyłka RR 484866800PL Nie róbcie w Prokuraturach oczów jak koty srające, ludzie nie żyją, nie zamkniecie nielicznym ust którzy przeżyli przyjmując co rok potrójne dawki szczepionki przeciw żuwaczce(WZW B) których NFZ nie sfinansował ze względu na jej wysoki koszt 18O-200zł, zbrodnie przeciwko własnemu Narodowi , hańba !

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA