PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jedzeniowe grzechy Polaków: bez śniadania do pracy, głód zagryzają przekąskami

  • km
  • 24 paź 2022 13:41

Z badań Centrum Respo wynika, że co czwarta pracująca w biurze Polka nie je śniadań, a prawie 70 proc. z nich sięga w pracy po niezdrowe przekąski. Wśród mężczyzn widać natomiast większą skłonność do częstego sięgania po śmieciowe jedzenie – przynajmniej raz w tygodniu robi tak co trzeci badany.

Jedzeniowe grzechy Polaków: bez śniadania do pracy, głód zagryzają przekąskami
27 proc. kobiet wykonujących pracę biurową w ogóle nie je śniadania (fot. Jonas Jacobsson/Unsplash)
REKLAMA
  • 27 proc. kobiet wykonujących pracę biurową w ogóle nie je śniadania. W efekcie dla wielu z nich pierwszym codziennym posiłkiem jest drugie śniadanie, spożywane dopiero po rozpoczęciu pracy.
  • Po śmieciowe jedzenie regularnie regularnie sięga prawie 12 proc. ankietowanych. Przynajmniej raz w tygodniu posiłek tego typu wybiera ponad 36 proc. mężczyzn i prawie 28 proc. kobiet.
  • Najczęściej stosowaną zasadą zdrowego trybu życia przez pracowników biurowych – niezależnie od płci – jest niepalenie papierosów.

Wyniki badania centrum dietetycznego Respo pokazują, że 66 proc. pracowników biurowych w Polsce sięga po niezdrowe przekąski, np. słodycze czy słone przegryzki. Nieco częściej pozwalają sobie na to kobiety. Przyznaje się do tego 69 proc. kobiet, w porównaniu do 61 proc. mężczyzn.

Wśród kobiet widoczna jest również skłonność do częstszej rezygnacji z posiłków. 27 proc. kobiet wykonujących pracę biurową w ogóle nie je śniadania. W efekcie dla wielu z nich pierwszym codziennym posiłkiem jest drugie śniadanie, spożywane dopiero po rozpoczęciu pracy. Głównym powodem rezygnacji z posiłku jest brak czasu wynikający z innych obowiązków. W przypadku mężczyzn ze śniadania regularnie rezygnuje 19 proc. respondentów. Z kolei spożywanie posiłków przy komputerze w trakcie wykonywania pracy deklaruje aż 44 proc. kobiet i 26 proc. mężczyzn. 

- Z badania Respo wynika, że niezdrowe nawyki i błędy w odżywianiu dotyczą wszystkich, bez względu na płeć. A przecież to, jak się odżywiamy, ma ogromny wpływ na naszą efektywność w pracy. Rezygnacja z posiłków lub zastępowanie ich śmieciowym jedzeniem zmniejsza naszą odporność na stres i ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Niestety, nadmiar obowiązków i brak czasu utrudniają pracownikom biurowym utrzymanie zbilansowanej diety. Niezdrowe przyzwyczajenia i błędy w odżywianiu pociągają za sobą ogromne koszty zarówno dla samych pracowników, jak i dla pracodawców - tłumaczy dr Michał Wrzosek, założyciel i CEO Centrum Respo.

Zobacz: Lekarze przestrzegają przed "twindemią"

Polskie grzechy: podjadanie, słodycze i śmieciowe jedzenie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jedzeniowe grzechy Polaków: bez śniadania do pracy, głód zagryzają przekąskami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA