PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jak zmniejszyć absencję chorobową wśród mieszkańców Opolszczyzny?

Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego i pracodawców w profilaktyce chorób zakaźnych oraz priorytety zdrowotne dla województwa opolskiego - to dwa tematy przewodnie spotkania, które odbędzie się 4 października br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Jak zmniejszyć absencję chorobową wśród mieszkańców Opolszczyzny?
fot. Shutterstock
REKLAMA

Konferencja dla przedstawicieli samorządów i pracodawców pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Celem wydarzenia będzie debata nad możliwymi rozwiązaniami i działaniami w regionie, mogącymi ulepszyć dostęp do skutecznej profilaktyki chorób zakaźnych i poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców województwa opolskiego.   

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas konferencji na temat działań profilaktycznych wobec czynników biologicznych w miejscu pracy na przykładzie placówek medycznych woj. opolskiego opowie Pani dr n. med. Urszula Posmyk, Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. O dostępnej, skutecznej profilaktyce, ale także odpowiedzialności prawnej za zdrowie pracowników i mieszkańców opowie dr n. med. mgr prawa Marta Rorat, st.  Asystent Oddziału Zakaźnego, Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Na temat narzędzi pomocnych samorządom i pracodawcom we wdrożeniu programów zdrowotnych powie Tomasz Jan Prycel, współtwórca projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego województwa opolskiego, radni, przedstawiciele środowiska medycznego oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wśród uczestników znajdują się również przedstawiciele samorządów z całego województwa, przedstawiciele przedsiębiorstw i pracodawców.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Aby Żyć, zajmująca się działalnością na rzecz zdrowia. Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego projektu -edukacyjnego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”, wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Opolu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Początek wydarzenia o godzinie 10:00. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl lub pod numerem tel.: tel. 731 000 658. Serdecznie zapraszamy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak zmniejszyć absencję chorobową wśród mieszkańców Opolszczyzny?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA