×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Groźne zjawisko szerzy się wśród polskich lekarzy. Dopada coraz młodszych

Specjaliści medycyny ratunkowej, chirurdzy, ortopedzi, specjaliści medycyny paliatywnej i rodzinnej. Tych lekarzy najczęściej dotyka wypalenie zawodowe. Problem dotyczy coraz młodszych medyków.

Groźne zjawisko szerzy się wśród polskich lekarzy. Dopada coraz młodszych
Wypalenie zawodowe i zaburzenia depresyjne stają się problemem coraz większej liczby medyków (Fot. Adobestock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • W 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia uznała wypalenie zawodowe za oficjalną diagnozę medyczną i wpisała je do międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD-11.
 • - Wypalenie zawodowe dotyka coraz więcej lekarzy. To często skutek niedoborów w systemie ochrony zdrowia - podaje zrzeszająca lekarzy rodzinnych Federacja Porozumienie Zielonogórskie.
 • Organizacja informuje, że wśród lekarzy najbardziej narażeni na wypalenie zawodowe są specjaliści medycyny ratunkowej, chirurdzy, ortopedzi, specjaliści medycyny paliatywnej oraz medycyny rodzinnej.
 • Między innymi zaburzeń depresyjnych, wypalenia zawodowego oraz uzależnień lekarzy będzie dotyczyła jedna z ponad 40 sesji VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2023), który 9 i 10 marca odbędzie się Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wypalenie zawodowe dotyka coraz więcej medyków. Co się dzieje?

- Wypalenie zawodowe dotyka medyków, których praca obarczona jest dużą niepewnością, którzy wykonują swoje obowiązki pod presją czasu i są narażeni na liczne przeciążenia obowiązkami. Nieprawidłowości w organizacji pracy nie dotyczą poziomu pojedynczej placówki, a wynikają z błędów w funkcjonowaniu systemu - zaznaczają eksperci Federacji Porozumienie Zielonogórskie, zrzeszającej lekarzy rodzinnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (12)

Do artykułu: Groźne zjawisko szerzy się wśród polskich lekarzy. Dopada coraz młodszych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Krystyna 2023-02-19 17:39:01

  To dziwne, że lekarze muszą pracować w kilku miejscach i nie mają czasu dla pacjenta. To nie wina systemu tylko ciągle mało mają pieniędzy. Proszę nie narzekać bo pacjenci na tym cierpią. Dlatego nie można się dostać do specjalisty na NFZ

 • Edzia 2023-02-16 21:44:05

  Tak, wszystkie ważne sprawy spychane pod dywan. Oświata, opieka zdrowotna, brak dzieci, etc. A takie bzdury są celebrowane, nagłaśniane. Nasi dziadowie przewracają się w grobach.

 • Kora 2023-02-16 17:15:53

  Od wielu lat,w państwowej opiece medycznej nikt nie leczy pacjentów,są tylko wykonywane procedury medyczne

 • Michał 2023-02-16 16:37:54

  Skończyłem medycyne i po 2 latach pracy przebranzowilem się i trafiłem do korpo gdzie zajmuje się jak business analyst tworzeniem raportów i jestem zadowolony. Bez porównania. Żadnych telefonów po godzinach, pracy za trzech i systemu który za wszystko chciał mnie karać. Mam normalna higienę pracy i snu. Po skończeniu tego syfu odżyłem. Kto nie pracował w szpitalu i ogólnie medycynie nie wie jaki to syf. A wam wszystkim życzę dużo zdrowia bo obecnie wypalenie widzę nawet wśród studentów i stażystów.

 • Anka 2023-02-16 11:22:05

  A co mają powiedzieć pielęgniarki? Są na każde zawołanie pacjenta, i najbliżej pacjenta, . Często gęsto pan dr nawet nie wie co się dzieje na dyżurze, bo wszystko ogarniają pielegniarki

  • Piel. Marjan 2023-02-16 11:53:34

   Bywa też że to pielęgniarki spijają kawkę w dyżurce a lekarz zapiernicza..

   • Iga 2023-02-16 13:29:57

    Bywa i tak:)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA