PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

GIS: Szczepienia pracownika to inwestycja firmy

  • Autor: PAP/AT
  • 27 lis 2019 12:57

Coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę, że szczepienia pracownika to nie tylko jego zdrowie, ale również inwestycja firmy oraz dodatek socjalny przekładający się nie tylko na efektywność pracownika, ale także na rozwój całej gospodarki - powiedział Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

GIS: Szczepienia pracownika to inwestycja firmy
Adobe Stock
REKLAMA
  • Coraz mniej jest przypadków, że pracodawcy traktują szczepienia pracowników jako koszt. Większość z nich wie, że jest to prawdziwa, mądra i dobra inwestycja - ocenia Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.
  • Stosunkowo mały rynek pracy sprawia, że pracownik musi być zdrowy i efektywny, a twarde dane pokazują, jak istotne są szczepienia i wpływanie na ograniczanie jego absencji w pracy - dodaje.
  • Ostrzegł również, że powikłania po grypie nie tylko bywają groźne dla samego pracownika, ale równocześnie mogą być ogromnym kosztem dla firmy.

Zaznaczył, że jest coraz mniej przypadków, że pracodawcy traktują szczepienia pracowników jako koszt. "Większość z nich wie, że jest to prawdziwa, mądra i dobra inwestycja" - dodał.

Zdaniem Pinkasa stosunkowo mały rynek pracy sprawia, że pracownik musi być zdrowy i efektywny, a twarde dane pokazują, jak istotne są szczepienia i wpływanie na ograniczanie jego absencji w pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Szczepienia to nie tylko samo zdrowie, ale dodatek socjalny. To jest nasza efektywność i rozwój gospodarczy" - zauważył Główny Inspektor Sanitarny.

Ostrzegł również, że powikłania po grypie nie tylko bywają groźne dla samego pracownika, ale równocześnie mogą być ogromnym kosztem dla firmy.

Czytaj też: Kontrola pracowników na L4. Co wolno pracodawcy, co pracownikowi

"Niepożądane odczyny poszczepienne są minimalne lub w ogóle nie występują, ale później pracownik, który choruje, czasami jest dramatem. Grypa to ogromne powikłania. To są też koszty dla systemu leczenia pacjentów, nie mówiąc o tym, jak długa może być absencja pracownika" - zaznaczył.

Dodał, że rynek pracy zmienił się i występują na nim obecnie dwa pojęcia: prezenteizm i absenteizm. "O tym pracodawcy muszą ciągle pamiętać. To jest kompletnie inny rynek. Zdrowie pracownika jest absolutnie najlepszą inwestycją, jaką może przedsięwziąć pracodawca" - wyjaśnił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: GIS: Szczepienia pracownika to inwestycja firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA