PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni wrócą do protestu?

Niezadowoleni ze skali lipcowych podwyżek zarobków fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni zapowiedzieli, że wrócą do protestu, jeśli Ministerstwo Zdrowia do 8 września nie odpowie na ich żądania. Czy dyrektorzy szpitali rzeczywiście otrzymali pieniądze na zwiększenie wynagrodzeń dla tej grupy pracowników medycznych?

Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni wrócą do protestu?
fot.fotolia
REKLAMA

- W trakcie majowego protestu i negocjacji powiedziałem, że chcemy otrzymać 400-500 zł netto dodatku. Minister Łukasz Szumowski obiecał, że od lipca, sierpnia dostaniemy podwyżki w takiej kwocie. Dlatego zawarliśmy porozumienie i odstąpiliśmy od protestu - przypomina dr Tomasz Dybek, przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Jednak na początku sierpnia związkowcy powiedzieli "sprawdzam", po czym wysłali do Ministerstwa Zdrowia listę 246 placówek, w których fizjoterapeuci i diagności w ogóle nie dostali podwyżek. Informacje, na które się powołują zostały zebrane w sumie z około 500 placówek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Z tych informacji wynika, że podwyżki w oczekiwanej przez nas wysokości wypłacili dyrektorzy w ok. 30 proc. placówek. W pozostałych wzrost wynagrodzeń był znacznie mniejszy niż zapowiadany lub fizjoterapeuci i diagności dostali tylko te pieniądze, które wynikały z ustawy o najniższym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia - mówi Tomasz Dybek.

Fizjoterapeuci i diagności oczekują, iż do 8 września Ministerstwo Zdrowia zareaguje na przesłaną listę i ponowie usiądzie do rozmów. Zapowiedzieli, że jeśli to nie nastąpi, powrócą do protestu.

Więcej czytaj tutaj

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni wrócą do protestu?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA