Farmaceuci szpitalni powinni więcej zarabiać

Dziekani wydziałów farmaceutycznych uniwersytetów medycznych zwrócili się do ministra zdrowia o podwyższenie współczynnika pracy farmaceutów szpitalnych z 0,71 do do poziomu 1,23, tak jak dla zawodu lekarza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Farmaceuci szpitalni powinni więcej zarabiać

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekAptek.pl

rynekaptek.pl

3 sie 2016 11:36


- W projekcie prac Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych nie został wymieniony zawód zaufania publicznego - farmaceuty szpitalnego - zauważył w piśmie do ministra zdrowia prof. Wiesław Sawicki, przewodniczący Konfederacji Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych Uniwersytetów Medycznych.

- Ponadto prawdopodobne przewidywane włączenie zawodu farmaceuty do grupy "inne zawody o zastosowaniu w ochronie zdrowia ze współczynnikiem pracy 0,71 jest dla zawodu farmaceuty szpitalnego krzywdzące i niesprawiedliwe - dodaje.

Prof. Sawicki dalej podkreśla, że zawód farmaceuty szpitalnego, podobnie jak lekarza, jest kluczowym w stanowieniu bezpieczeństwa wytwarzania i stosowania produktów leczniczych, a tym samym gwarantem zdrowia i życia pacjentów.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.