Dyrektor szpitala wojewódzkiego odwołalny za działalność w konkurencyjnej firmie

W ocenie marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak, dyrektor szpitala Waldemar Taborski powinien wiedzieć, że nie wolno mu zasiadać w radach nadzorczych spółek ani prowadzić konkurencyjnej działalności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dyrektor szpitala wojewódzkiego odwołalny za działalność w konkurencyjnej firmie

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza

29 sty 2015 14:14


"Gazeta Wyborcza" rozmawia z marszałek województwa lubuskiego o powodach odwołania z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze Waldemara Taborskiego.

Waldemar Taborski jest związany ze spółką Eurotelmed od 2007 r. Marszałek Elżbieta Polak wskazuje, że wtedy działała już ustawa antykorupcyjna i dyrektor nie mógł prowadzić działalności gospodarczej. Gazeta podaje, że choć w KRS można znaleźć informację, iż dyrektor wciąż zasiada w radzie nadzorczej spółki, Taborski broni się, że wpis jest nieaktualny.

W opinii marszałek Elżbiety Polak, Taborski nie dopełnił formalności. Uważa, że jako dyrektor szpitala powinien doskonale wiedzieć, że nie wolno mu zasiadać w radach nadzorczych spółek ani prowadzić konkurencyjnej działalności.

Podaje też, że prawnicy urzędu analizowali dane w KRS. Spółka co roku zdaje sprawozdania finansowe, ostatnie pochodzi z czerwca 2014 r., a Taborski nie zniknął z listy jej członków rady nadzorczej. Zapewnia, że urząd nie działał pochopnie odwołując go z funkcji dyrektora zielonogórskiej lecznicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.