×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dyrektor szpitala krytycznie o ustaleniach CBA. "Lekarz brał udział w szkoleniach, bo się dokształcał"

  • Autor: PAP/KDS
  • 5 sie 2019 14:30

Dyrektor szpitala w Bielsku Podlaskim (Podlaskie) Bożena Grotowicz odmówiła podpisania protokołu kontroli przeprowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wizyta CBA dotyczyła zamówień szpitala na implanty i endoprotezy.

Dyrektor szpitala krytycznie o ustaleniach CBA. "Lekarz brał udział w szkoleniach, bo się dokształcał"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Zawiadomienie CBA dotyczy zamówień na dostawę do szpitala potrzebnych przy operacjach ortopedycznych implantów artroskopowych i endoprotez przynasadowych.
  • Całkowita wartość objętego kontrolą zamówienia w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim wynosiła 6,2 mln zł.
  • Po kontroli w szpitalu, CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza - członka komisji przetargowych.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku otrzymała zawiadomienie, ale jest ono analizowane przez prokuratora referenta i w najbliższym czasie podjęta zostanie decyzja co do ewentualnego wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

O nieprawidłowościach stwierdzonych podczas prowadzonej przez CBA kontroli powiadomiony został także starosta bielski jako kierujący organem tworzącym szpital.

- Znam wyniki kontroli i nie zgadzam się z ustaleniami kontrolujących. W swoich wyjaśnieniach dość szczegółowo odnieśliśmy się jako pracownicy SPZOZ do stawianych zastrzeżeń. Niestety z przykrością stwierdzam, że nie zostały one uwzględnione - powiedziała dyrektor SPZOZ w Bielsku Podlaskim Bożena Grotowicz. - Dołożyliśmy należytej staranności, aby dokonać zakupu implantów i endoprotez najlepszych dla pacjentów, a nie najtańszych i jakichkolwiek - byleby zadowalały konkurencję. Mam nadzieję, że prokuratura zechce zadać sobie trud i wyjaśnić sprawę dogłębnie - zaznaczyła.

Podkreśliła, że przetargi na zakup implantów i endoprotez w latach 2014-18 organizowała komisja przetargowa, w skład której wchodzili również lekarze. - Niezależnie od tego, który z nich uczestniczył w komisji, to zawsze była to praca zespołowa - zaznaczyła dyrektor.

- Chyba wszyscy lekarze w Polsce, a szczególnie lekarze ortopedzi dokształcają się na różnego rodzaju konferencjach organizowanych przez firmy medyczne na koszt tych firm. Nie jest to równoznaczne z otrzymywaniem wynagrodzenia od tych firm, a jedynie prawidłowym opodatkowaniem korzyści z uczestnictwa w szkoleniu - wyjaśniła dyrektor.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dyrektor szpitala krytycznie o ustaleniach CBA. "Lekarz brał udział w szkoleniach, bo się dokształcał"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA