Santander Consumer Bank zafundował swoim pracownikom w ramach szkolenia... sesję drzemki Vinci Power Nap w Kawiarence Snu. W czym tkwi skuteczność tej metody?
- Firmy zaczynają dostrzegać, że samopoczucie pracowników jest kluczowe dla efektywności pracy i przywiązania do organizacji.
- Pozwala wypocząć, odzyskać energię i lepiej przyswoić wiedzę.
- Na sesję drzemki Vinci Power Nap w Kawiarence Snu swoich pracowników zabrał Santander Consumer Bank.
Popularne dotychczas benefity tj. karnety sportowe, ubezpieczenia zdrowotne czy dostarczany do firm catering to już standard. Dziś potrzeba nowych korzyści, które zapewnią pracownikom dobre samopoczucie. Firmy zaczynają rozumieć, że w celu podniesienia efektywności pracowników zasadnicza jest jakość odpoczynku. Życie w ciągłym stresie i biegu nie sprzyja naszej koncentracji. Ludzie są coraz bardziej zmęczeni, znacznie częściej dopada ich wypalenie zawodowe czy stany depresyjne. Niewielu jednak wie, że ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia ma sen.
Sen może zdziałać cuda
Akademia Leona Koźmińskiego razem z Humanpower przeprowadziła badania, z których wynika, że ok. 30 proc. populacji Polaków śpi mniej niż 6 godzin na dobę.
– W przypadku kadry menedżerskiej wyszło nam, że niecałe 20 proc. śpi krócej niż 6 godzin na dobę. Co to oznacza? Biorąc pod uwagę że zaledwie do 3 proc. populacji na świecie ma predyspozycje do tego, żeby spać krócej niż 6 godzin, to okazuje się, że mamy 20 proc. menedżerów, którzy cierpią na skumulowany niedobór snu. To oznacza, że pod koniec tygodnia taka osoba ma ograniczoną sprawność psychoruchową i zachowuje się tak, jakby miała 1 promil alkoholu we krwi – mówi Nikolay Kirov, ekspert z Akademii Leona Koźmińskiego.
– Więc jeżeli czytam w gazetach, że znani politycy i menedżerowie chwalą się, że śpią cztery czy pięć godzin i to im wystarcza, to niestety muszę powiedzieć, iż popełniają duży błąd. To jest zwykłe niszczenie mózgu, w efekcie spada ich zdolność kojarzenia, percepcja, zdolność rozwiązywania problemów strategicznych, łączenia różnych faktów. Co gorsze, człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy, bo wydaje mu się, że więcej czasu spędza na jawie, więc mocno racjonalizuje swoje decyzje – skoro działa więcej godzin w ciągu dnia, mniej śpi, to jest bardziej produktywny. Niestety prawda jest dokładnie odwrotna – podkreśla.
Kluczem jest integracja sensoryczna


KOMENTARZE (0)