PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dolny Śląsk: Tu pracownicy chorują najczęściej

Pracodawcy, którzy zapewniają pracownikom kompleksową opiekę zdrowotną z łatwym dostępem do lekarza, w efekcie oszczędzają. Bowiem taki pracownik krócej przebywa na zwolnieniu.

Dolny Śląsk: Tu pracownicy chorują najczęściej
Adobe Stock
REKLAMA

Gazeta Wrocławska opublikowała część raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2009-2013", który przygotowała firma Medicover. Dotyczy on mieszkańców Dolnego Śląska.

Czytaj też: Chorowanie pracownika kosztuje pracodawcę nawet 4,5 tys. zł rocznie

Pracujący mieszkańcy województwa dolnośląskiego częściej niż statystyczni pracownicy z całej Polski ulegają np. urazom (13 proc. zwolnień z tego powodu wzięli Dolnoślązacy, a w całej Polsce 10 proc.).

Wyróżnia ich też to, że częściej (21 proc.) niż reszta zatrudnionych Polaków (17 proc.) mają podwyższone ciśnienie tętnicze, częściej też zapadają na infekcje oddechowe (na Dolnym Śląsku to powód 34 proc. zwolnień lekarskich, gdy w całej Polsce 28 proc.).

Natomiast mieszkanki woj. dolnośląskiego rzadziej przebywają na zwolnieniach w związku z ciążą (33 proc. wszystkich zwolnień w regionie) niż pozostałe Polki (40 proc. zwolnień w skali kraju).

Czytaj też: Kiedy pracodawca może zwolnić zbyt często chorującego pracownika?

Dlaczego? Jak wyjaśnia dr Katarzyna Gorzelak-Kostrzewska, jedna z autorek raportu, na Dolnym Śląsku jest mniejszy odsetek kobiet pracujących, będących w ciąży. W Polsce ten odsetek wynosi 12,4 procent, podczas gdy w województwie dolnośląskim 10,7 procent.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dolny Śląsk: Tu pracownicy chorują najczęściej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA