Do pracy z psem? Zwierzę w firmie to... samo zdrowie

• Przyprowadzanie czworonoga do pracy to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rozstawać się na wiele godzin ze swoimi pupilami.
• Co więcej, badania dowiodły, że zwierzęta mają bardzo pozytywny wpływ na pracowników - m.in. zwalczają stres i obniżają ryzyko wystąpienia zawału.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Do pracy z psem? Zwierzę w firmie to... samo zdrowie

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

27 lip 2016 8:28


- Sama obecność psa powoduje obniżenie poziomu hormonów stresu, które wydzielają się podczas wykonywania denerwujących nas zadań […]. Dodatkowo posiadanie zwierząt dobrze wpływa na układ sercowo-naczyniowy człowieka, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału o 10–15 proc. – mówi weterynarz Sybilla Berwid-Wójtowicz, trener w firmie Nestlé Purina.

Czytaj też: Psy pracują w Nestlé

Możliwość przychodzenia ze zwierzętami do pracy to także duże ułatwienie dla ich właścicieli. - Nie wyobrażam sobie życia bez możliwości przyprowadzania zwierząt do biura. Bardzo mi to pomaga w codziennym życiu z siedmioma buldogami – mówi Łukasz Nowak, pracownik Nestlé Purina.

Z kolei jak zapewnia Magdalena Ogorzałek, również z Nestlé Purina: - Mój pies czuje się tutaj bardzo swobodnie. Można powiedzieć, że to jego drugi dom w tym momencie. Spędza tu ostatnio dwa dni w tygodniu. Jest to dla mnie opcja idealna.

 W Nestle Purina pracownicy pracują ze swoimi czworonożnymi pupilami. (fot. InfoWire) W Nestle Purina pracownicy pracują ze swoimi czworonożnymi pupilami. (fot. InfoWire)

Biuro nie dla kota?

Firmy zamierzające umożliwić przychodzenie do pracy ze swoimi pupilami powinny wziąć pod uwagę zdanie wszystkich pracowników. Być może znajdą się tacy, którzy nie chcą mieć kontaktu ze zwierzętami, bo ich nie lubią, mają na nie alergię lub po prostu się ich boją. Warto wprowadzić specjalny regulamin dotyczący przebywania zwierząt na terenie zakładu pracy.

Oczywiście nie każde zwierzę sprawdzi się w przestrzeni biurowej. Koty źle znoszą open space’y, a niektóre psy nie lubią dźwięku drukarki czy też śliskich powierzchni. Dlatego decyzję o przyprowadzaniu pupila należy każdorazowo przedyskutować z behawiorystą zwierzęcym, który powie, czy zwierzę odnajdzie się w naszym miejscu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.