PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Do pracy lepiej chodzić piechotą

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 6 lis 2019 13:15

Ośrodek badawczy Rand Europe i ubezpieczalnia Vitality opublikowały interesujące badanie. Wynika z niego, że światową gospodarkę może stymulować do wzrostu... 15-minutowy spacer.

Do pracy lepiej chodzić piechotą
Adobe Stock
REKLAMA
  • Jak przekonują autorzy badania, aktywność fizyczna jest kluczem do zminimalizowania różnych czynników ograniczających produktywność i rujnujących zdrowie.
  • Autorzy sugerują aktywizować się zgodnie z wytycznymi WHO.
  • Polacy nie są najaktywniejszym narodem Europy. Raptem o czwarta osoba w naszym kraju uprawia regularnie sport.

Nietypowy wniosek dotyczy osób w wieku produkcyjnym (18-64 lata). Jak przewidują analitycy, 15-minutowy spacer pozwoli dodać do światowego PKB nawet 100 miliardów dolarów rocznie do 2050 r. Jak to możliwe?

Spacer trwający kwadrans każdego dnia zminimalizowałby ryzyko przedwczesnej śmierci, poprawił statystyki zachorowalności, w tym przebywanie pracowników na L4, miałby też znaczący wpływ na produktywność. Tak zaoszczędzone fundusze mają dać wspomniane 100 miliardów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jeśli osoby nieaktywne wdrożyłyby minimum aktywności proponowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), ich potrzeby z tym związane dałyby 5 dodatkowych dni pracy rocznie. To kolejny element, który przełożyłby się na wzrost światowej gospodarki.

Czytaj też: Pięć zmian, które pozwolą w pełni cieszyć się pracą

Hans Pung z Rand Europe zaznacza, że istnieje relacja miedzy brakiem aktywności fizycznej a produktywnością. - Zauważenie tej relacji powinno dać do myślenia politykom i prawodawcom - sugeruje Pung.

Jak aktywni są Polacy?

z aktywnością fizyczną naszych rodaków nie jest idealnie. Regularnie sport uprawia co czwarta osoba w naszym kraju, ponad połowa w ogóle nie ćwiczy. Ten brak aktywności fizycznej generuje blisko 7 mld zł strat rocznie. To wnioski płynące z letniej analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Koszty pojawiają się zwłaszcza w opiece zdrowotnej i absencji pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Do pracy lepiej chodzić piechotą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA