Dentystka nie spełniła warunków PUP. Musi zwrócić pomoc publiczną

Właścicielka gabinetu dentystycznego otrzymała pomoc publiczną w wys. 20 tys. zł na doposażenie stanowiska pracy, w zamian miała zatrudnić bezrobotną asystentkę stomatologiczną. Nie wszystko poszło tak jak miało pójść.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dentystka nie spełniła warunków PUP. Musi zwrócić pomoc publiczną

PODZIEL SIĘ


Autor: Infodent24.pl

www.infodent24.pl

27 wrz 2016 10:38


Początkowo wszystko odbywało się modelowo. Powiatowy Urząd Pracy zrefundował koszty doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej bezrobotnej (w zawodzie asystentka stomatologiczna). Za 20 tys. zł kupione zostały: mikrosilnik endodontyczny, zestaw do leczenia kanałowego, piaskarka, myjka ultradźwiękowa, strzykawka i narzędzia chirurgiczne. Jednocześnie właścicielka gabinetu dentystycznego przyjęła do pracy asystentkę stomatologiczną, skierowaną przez PUP.

Jednym z warunków umowy było utrzymanie miejsca pracy przez 24 miesiące. To jednak się nie udało, a to dlatego, że współpracujący z gabinetem stomatologicznym lekarz dentysta uruchomił własną praktykę. Najważniejsze było jednak to, że wraz z tym dentystą odeszła z gabinetu osoba skierowana przez PUP.

Dentystka poczuła się oszukana, nie dość, że partner w leczeniu stomatologicznym założył konkurencyjną praktykę, to również „podkupił” wykwalifikowaną pomoc.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.