×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Coraz więcej Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

  • Autor: PAP/JP
  • 12 wrz 2023 12:02

Liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne w drugim kwartale 2023 roku wyniosła 4,56 mln, o 15,4 proc. więcej w ujęciu rocznym. Polacy na ochronę ubezpieczeniową w pierwszym półroczu wydali ponad 786 mln zł – przekazała Polska Izba Ubezpieczeń.

Coraz więcej Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Polacy na ochronę ubezpieczeniową w pierwszym półroczu 2023 roku wydali ponad 786 mln zł (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Zgodnie z danymi na stronie PIU na koniec drugiego kwartału 2022 r. składka przypisana brutto w ubezpieczeniach zdrowotnych wyniosła 548,8 mln zł.

Izba poinformowała, że w drugim kwartale 2023 roku liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenia zdrowotne wyniosła 4,56 mln, co oznacza wzrost o 15,4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. "Przez sześć pierwszych miesięcy 2023 r. Polacy wydali na ochronę ubezpieczeniową ponad 786 mln zł" - przekazano.

Wskazano, iż wysokość finansowania ochrony zdrowia w 2024 r. ma osiągnąć poziom blisko 191 mld zł, co w porównaniu z 2023 r., gdy kwota ta ma wynieść ok. 170 mld zł, oznacza wzrost na poziomie 12 proc. rdr. W opinii doradcy zarządu PIU Doroty Fal może to jednak nie rozwiązać problemów i "nie przezwyciężyć inflacji ogólnej".

"Utrzymuje się ona na poziomie dwucyfrowym, a inflacja w sektorze ochrony zdrowia jest zdecydowanie wyższa, spowodowana zarówno wzrostem cen usług medycznych, jak i trudną sytuacją kadrową w ochronie zdrowia" - zauważyła ekspertka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Coraz więcej Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA