×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chorzowski szpital pilnie szuka lekarzy. Inaczej zawiesi cały oddział

  • Autor: PAP/JP
  • 24 maj 2023 11:35

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie poszukuje lekarzy, którzy zasilą Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Jeśli braki kadrowe nie zostaną uzupełnione to oddziałowi grozić będzie czasowe zawieszenie.

Chorzowski szpital pilnie szuka lekarzy. Inaczej zawiesi cały oddział
Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie poszukuje lekarzy, którzy zasilą Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Na oddziale onkologicznym aktualnie przebywa czworo dzieci, które nie są mieszkańcami Chorzowa. Rzeczniczka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Katarzyna Hohuł zapewnia, że obecnie oddział funkcjonuje normalnie, jednak jeśli braki kadrowe nie zostaną uzupełnione, to szpital będzie zmuszony zawiesić pracę. "Zawieszenie jest ostatecznością, ale na ten moment szukamy lekarzy i o tym tylko mówimy" - zaznaczyła rzeczniczka.

W razie zawieszenia, chorzowski szpital gwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów i informuje, że jest w kontakcie z Kliniką Pediatrii i Hematologii Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu i jeśli będzie taka potrzeba to dzieci będą tam kierowane. "W rezerwie mamy także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, natomiast uspokajam rodziców, że żadne dziecko nie zostanie bez opieki, każde dziecko zostanie zaopatrzone, każde będzie objęte opieką lekarską także to nie jest tak, że teraz wszystkich zostawimy samym sobie" - podkreśliła Hohuł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chorzowski szpital pilnie szuka lekarzy. Inaczej zawiesi cały oddział

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA