Chorobowe dla mundurowych będzie niższe?

W 2014 roku żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze policji za czas choroby mają otrzymywać 80 proc., a nie jak dotychczas 100 proc., uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym. Tym samym ponad 200 tys. mundurowych korzystających ze zwolnień lekarskich będzie tak samo traktowanych jak wszyscy inni pracownicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chorobowe dla mundurowych będzie niższe?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

20 gru 2013 12:05


Przyszłoroczne obiżenie wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy z powodu choroby wynika z projektu nowelizacji ustawy o Policji, o Straży Granicznej.

Przyczyną zmian jest zamiar ograniczenia wydatków na wypłaty uposażeń dla chorych mundurowych. Do tej pory tylko w policji miesięcznie łączna liczba dni, na które udzielono zwolnień lekarskich, wynosi aż 192 tys.

Dodatkowy elementem nagminnej obceności na zwolnieniach lekarskich mundurowych okazał się fakt, że nikt nie kontroluje chorych mundurowych. Nie ma bowiem przepisów umożliwiających sprawdzenie, czy funkcjonariusze lub żołnierze przebywający na zwolnieniu lekarskim rzeczywiście chorują.

Dodatkowo mundurowi będą mogli być zwalniani ze służby po upływie 182 dni chorobowego, tak jak ma to miejsce w systemie pracowniczym, Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.