×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcą obowiązkowych szczepień i lockdownu dla niezaszczepionych w Polsce

  • Autor: PAP/JP
  • 23 lis 2021 12:23

Ponownie apelujemy do rządu o wprowadzenie obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19 oraz objęcie lockdownem osób niezaszczepionych; "nie wolno akceptować prawa do zabijania społeczeństwa przez osoby niezaszczepione" - oświadczył we wtorek współprzewodniczący Partii Zieloni Wojciech Kubalewski.

Chcą obowiązkowych szczepień i lockdownu dla niezaszczepionych w Polsce
Nie wolno akceptować prawa do zabijania społeczeństwa przez osoby niezaszczepione - uważa współprzewodniczący Partii Zieloni Wojciech Kubalewski (fot. ilustracyjne/Shutterstock)
REKLAMA
  • "Nie zgadzamy się na nieograniczone prawo osób niezaszczepionych do zabijania swoich rodaków" - oświadczył Kubalewski podczas konferencji prasowej w Sejmie.
  • Przypomniał, że Partia Zieloni już 3 sierpnia oficjalnie zaapelowała do rządu, aby wprowadził w Polsce obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19.
  • "Niestety nasz apel przeszedł bez echa, a od tego czasu w Polsce umarło kolejnych 5 tys. osób (w związku z COVID - red.). Dlatego dzisiaj zwracamy się raz jeszcze z apelem o wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce" - oświadczył.

W ocenie Kubalewskiego rząd PiS powinien brać przykład z rządu Austrii, gdzie - jak przypomniał - "obowiązek szczepień zostanie wprowadzony już 1 lutego (2022 r.), a dla osób pracujących w służbach medycznych obowiązek ten wejdzie w życie już w grudniu".

Uzasadniając postulat objęcia lockdownem osób niezaszczepionych, Kubalewski oświadczył: "Społeczeństwo, my wszyscy, nie mamy prawa, a nawet nie wolno nam akceptować prawa do zabijania społeczeństwa przez osoby niezaszczepione. My mamy obowiązek bronić się przed tymi ludźmi. I wzywam rząd polski do wprowadzenia lockdownu dla wszystkich osób niezaszczepionych w Polsce".

Pytany, czy postulat lockdownu dla niezaszczepionych nie jest zbyt radykalny i może wywołać protesty Polaków, wiceszef Zielonych zwrócił uwagę, że "w Austrii nie był". "W Austrii wprowadzono lockdown częściowy dla osób niezaszczepionych, których - jak się okazało - wzbierająca czwarta fala zmiotła z ziemi. Od wczoraj w Austrii obowiązuje pełen lockdown do 12 grudnia" - dodał.

Odnosząc się do niedawnej wypowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, który tłumaczył brak obostrzeń dla osób niezaszczepionych mimo rosnącej fali zakażeń m.in. "genem sprzeciwu" Polaków oraz "dużymi protestami" w wielu krajach, Kubalewski uznał, że "to są jakieś imaginacje".

"Ludzie w swojej większości są racjonalni i jeżeli przeprowadzimy prawidłową kampanię informacyjną, to uzyskamy to, co chcemy, czyli zbiorową odporność na wirusa" - przekonywał współprzewodniczący Partii Zieloni.

W poniedziałek rozpoczął się ogólnokrajowy lockdown dla wszystkich mieszkańców Austrii. Decyzję o jego wprowadzeniu rząd tłumaczy rekordowymi wzrostami liczby zakażeń koronawirusem. Lockdown potrwa co najmniej 10 dni, w razie potrzeby może zostać wydłużony do 20.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcą obowiązkowych szczepień i lockdownu dla niezaszczepionych w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA