Centrum Zdrowia Dziecka: W Dzień Dziecka koniec strajku w CZD?

Mimo usilnych prac jeszcze nie udało nam się podpisać porozumienia. Mam nadzieję, że podpiszemy je 1 czerwca, prace wznowimy o godz. 10 rano – powiedział  w nocy z wtorku na środę doradca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Centrum Zdrowia Dziecka Piotr Pawłowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Zdrowia Dziecka: W Dzień Dziecka koniec strajku w CZD?

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

1 cze 2016 8:30


Negocjacje dyrekcji ze strajkującymi pielęgniarkami - jak podał Pawłowski - wznowiono po raz kolejny we wtorek, po godz. 23.00, a przerwano ok. godz. 3.00 w nocy. "Dzisiaj obie strony z racji późnej pory stwierdziły, że dalsze rozmowy są bezcelowe" - powiedział. Nie wytłumaczył natomiast, jak doszło do ponownego spotkania stron.

Pawłowski zaznaczył, że nawiązanie bezpośrednich rozmów na miejscu - w Centrum Zdrowia Dziecka - nie oznacza, że strony wcześniej "nie dyskutowały ze sobą w jakiś inny sposób, na przykład zdalnie". "Wieczorem siedliśmy z dyrekcją do jednego stołu rokowań, ale intensywne prace trwały od już od wizyty ministra zdrowia" - wyjaśnił. Konstatny Radziwiłł przyjechał do CZD około południa.

Prawnik poinformował, że w rozmowie z przedstawicielami dyrekcji została poruszona m.in. tematyka płac.

"Analizowaliśmy też, czy spór ma być zakończony czy też zawieszony. I jeśli tak, to na jaki czas" - skomentował. Zapowiedział, że szczegóły dotyczące porozumienia zostaną przedstawione w środę.

Strajk w stołecznym Instytucie Strajk w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" trwa od 24 maja (fot.ptwp)

"Na pewno będzie tak, że porozumienie zostanie poddane referendum wewnątrzzakładowemu. To załoga musi ostatecznie rozstrzygnąć, czy umowa między stronami ma wejść w życie czy też nie" - mówił Pawłowski.

"Zarząd związku zdecydował, że ostateczny głos w tej kwestii należy właśnie do pielęgniarek. Być może uda nam się ograniczyć do referendum, ale daliśmy sobie też czas na analizę wszystkich postanowień" - podkreślił.

Pytany, czy bliżej jest zawarcia porozumienia czy zawieszenia strajku w aktualnej formie, odpowiedział, że "zawieszenie strajku zależy od podpisania porozumienia". "Porozumienie zawiera jednak postanowienia, które przewidują, że będziemy się cyklicznie spotykać celem omówienia problemów kadrowych w CZD" - zaznaczył.

We wtorek wieczorem przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w CZD Magdalena Nasiłowska mówiła dziennikarzom, że ma nadzieję, że Dzień Dziecka w Instytucie zakończy się porozumieniem. Jak dodała, strajkujące są gotowe do rozmów w każdej chwili, o ile te będą konkretne i skupione na realizowaniu postulatów, a nie na omawianiu ich.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.