Centrum Zdrowia Dziecka, strajk pielęgniarek: Nie ma porozumienia. Pozostał jeden sporny punkt

Większość punktów porozumienia została omówiona, pozostał jeden sporny punkt - poinformowała przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w Centrum Zdrowia Dziecka Magdalena Nasiłowska. Rozmowy pomiędzy protestującymi a dyrekcją mają być wznowione w czwartek (2 czerwca).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Zdrowia Dziecka, strajk pielęgniarek: Nie ma porozumienia. Pozostał jeden sporny punkt

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 cze 2016 23:15


Strajk w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" trwa już ponad tydzień. W środę (1 czerwca) kolejny dzień toczyły się negocjacje między dyrekcją szpitala a protestującymi pielęgniarkami. Przez cały dzień obie strony nie chciały informować o przebiegu rozmów.

Późnym wieczorem Nasiłowska poinformowała dziennikarzy, że negocjacje z dyrekcją zakończyły się ok. godz. 21, a obie strony powrócą do rozmów w czwartek. "Większość punktów została omówiona i można powiedzieć, że (dyrekcja) jest gotowa do podpisania, poza jednym. Po sprawdzeniu tych punktów może będzie porozumienie, na razie nie ma» - powiedziała. Nasiłowska nie wyjawiła, co jest punktem spornym. Kolejny raz powiedziała, że pielęgniarki wrócą do pracy, gdy uda się wypracować porozumienie.

Kilka godzin wcześniej przed CZD zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa popierająca strajkujące, wśród zebranych byli m.in. pacjenci i pielęgniarki z innych placówek. Manifestujący trzymali kartki z napisami "Popieram pielęgniarki" oraz "Minister Radziwiłł na pensję pielęgniarską"; skandowano "Jesteśmy z wami".

Do zebranych wyszły pielęgniarki z CZD, które podziękowały za wsparcie. "Chciałybyśmy wrócić do naszych pacjentów i naszych dzieci" - zapewniała jedna ze strajkujących pielęgniarek. "Chciałybyśmy, żeby pielęgniarki zostały w Polsce, żeby nie uciekały za granicę, żeby ten zawód był godny, bo przecież każdy z nas może być pacjentem" - mówiła.

Czytaj też: Szydło: Będziemy prowadzili dialog, by doszło do porozumienia z pielęgniarkami

Poparcie dla pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka wyraził w wydanym w środę komunikacie Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Według związku pielęgniarki, po wykorzystaniu wszystkich innych możliwości, zostały zmuszone do skorzystania z prawa do strajku w walce o poprawę warunków pracy i płacy.

Protestujące wspiera również samorząd pielęgniarek i położnych oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP). Wiceprzewodnicząca związku Longina Kaczmarska poinformował, że w związku ze strajkiem pielęgniarek i położnych w CZD na piątek (3 czerwca) zaplanowano nadzwyczajne zebranie Zarządu Regionu Mazowieckiego OZZPiP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Witold 2016-06-02 11:43:49

Nie wolno dyskryminować pod wzgklędem płacowym pracowników na okresie próbnym. Jeżeli prawdą jest, że podczas pracy w okresie próbnym pielęgniarki nie otrzymują dodatków, to pora aby PUIP sie tym zainteresował.