Centrum Zdrowia Dziecka, strajk: Jest wstępne porozumienie z pielęgniarkami

Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka oraz przedstawicielki strajkujących w Instytucie pielęgniarek wspólnie wypracowali nowy projekt porozumienia – przekazała rzeczniczka CZD. Kolejne rozmowy mają odbyć 7 czerwca o godz. 14.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Zdrowia Dziecka, strajk: Jest wstępne porozumienie z pielęgniarkami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 cze 2016 7:45


Rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska przekazała mediom, że nowy projekt porozumienia obejmuje "wszystkie aspekty poruszane podczas dotychczasowych negocjacji". Jak dodała, związek zawodowy wskazał, że najwcześniejszy możliwy termin kolejnego spotkania to wtorek (7 czerwca) o godz. 14.

"Dyrekcja Instytutu była gotowa podpisać porozumienie w uzgodnionym brzmieniu jeszcze dziś, by jak najszybciej móc przywrócić normalne funkcjonowanie Instytutu" - stwierdziła Gardzińska. Nie chciała powiedzieć, jakie są szczegóły najnowszej propozycji.

Także przewodnicząca strajkujących Magdalena Nasiłowska nie chciała podać, co znajduje się w ostatniej wersji projektu porozumienia.

"Mamy się spotkać we wtorek o godzinie 14 i jeżeli będzie wola z obu stron, to na pewno coś wypracujemy" - powiedziała. Na razie, jak zaznaczyła, jest projekt porozumienia, w którym można dokonać jeszcze zmian tak, by strony były usatysfakcjonowane np. w zakresie terminu realizacji niektórych postulatów.

"Fikcyjne rozmowy nas nie interesują. Mamy dosyć opowiadania, że nie wiemy czego chcemy. (…) W pierwotnym projekcie chciałyśmy 35 proc. do podstawy. (…) W tej chwili stanęłyśmy na kwocie 400 zł i wprowadzeniu dodatkowych 5 proc. do dodatków nocnych i świątecznych, co nam zabrano w 2008 r. To nie jest rozszerzanie oczekiwań, tylko pokazanie, że jesteśmy gotowe na różne ewentualności" - mówiła.

Czytaj też: Wiceminister zdrowia przyjechał na negocjacje z pielęgniarkami i dyrekcją szpitala

Jak dodała, protestujące są gotowe na "pewne ustępstwa, ale nie na zasadzie: szybko, biegiem, podpisujmy to co jest, byle skończyć". Nasiłowska oceniła, że jeśli dojdzie we wtorek do zawarcia porozumienia, to nastąpi to dla dobra pacjentów, bo zawarte w nim propozycje nie są w pełni satysfakcjonujące, "nie są szczytem marzeń i tym, co strajkujące chciały osiągnąć".

Przewodnicząca strajkujących podkreślała, że związek pielęgniarek jest w sporze z dyrekcją 548 dni; a w strajku od 14 dni. Apelowała, by nie "spłycać" protestu do spraw finansowych, ale dostrzec kwestie systemowych problemów dotyczących pielęgniarek, szczególnie tych młodych zaczynających aktywność zawodową.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.