Centrum Zdrowia Dziecka, porozumienie: Strajk zakończony. Pielęgniarki wróciły do pracy

• Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka wróciły do pracy.
• Oddziały, których praca została zawieszona, już funkcjonują; pacjenci są przyjmowani - poinformowała rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska.
• W środę (8 czerwca) wieczorem zakończył się 16-dniowy strajk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Zdrowia Dziecka, porozumienie: Strajk zakończony. Pielęgniarki wróciły do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 cze 2016 13:12


Późnym wieczorem po 16. dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka podpisano porozumienie między protestującymi a dyrekcją.

"Panie pielęgniarki, wczoraj o godz. 23 wróciły do pracy na oddziały. Dzisiaj od rana oddziały, których praca została zawieszona, już funkcjonują. Pacjenci są przyjmowani, opiekunowie pacjentów będą informowani telefonicznie o terminie nowych przyjęć na wizytę" - poinformowała w czwartek dziennikarzy rzeczniczka szpitala.

Jak wyjaśniła, będą ustalane nowe terminy przyjęć na oddziały, nowe terminy operacji, nowe terminy przyjęć do poradni - wszystkie te, które zostały przesunięte. Dodała, że wszystkie oddziały funkcjonują z taką obsadą pielęgniarską jak przed strajkiem.

Pytana, co z dziećmi, które trafiły do innych szpitali, powiedziała, że te, które wymagają opieki specjalistów z CZD, będą wracały do Instytutu. Pierwsi pacjenci mają pojawić się jeszcze w czwartek.

Jak poinformowała, obecnie w szpitalu przebywa 273 pacjentów (stan z godz. 10).

Gardzińska zapewniła, że szpital będzie robić wszystko, żeby jego funkcjonowanie jak najszybciej wróciło do normy, ale - jak oceniła - może potrwać to kilka dni.

Czytaj też: Będą zmiany w systemie służby zdrowia. W lipcu rząd przedstawi propozycje

Pytana o szczegóły porozumienia z pielęgniarkami, poinformowała, że jeżeli strona związkowa będzie chciała je przedstawić, to dyrekcja Instytutu nie widzi żadnych przeszkód.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na mocy przyjętego kompromisu pielęgniarki otrzymają 300 zł brutto podwyżki od 1 sierpnia br.

W wieczornym oświadczeniu przekazanym mediom poinformowano, że przyjęte w porozumieniu postanowienia "nie są w pełni satysfakcjonujące dla stron, stanowią jednak wyraz kompromisu dla dobra małych pacjentów Instytutu".

Zadecydowano także o zawieszeniu do końca tego roku sporu zbiorowego pielęgniarek z dyrekcją CZD, który trwa od grudnia 2014 r. W okresie zawieszenia sporu zbiorowego związek zawodowy pielęgniarek i położnych w CZD będzie monitorował realizację środowego porozumienia. Spełnienie warunków porozumienia we wskazanym terminie zakończy spór zbiorowy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.