Brakuje pediatrów. Zespoły specjalistów w sile wieku mogą się rozsypać w każdej chwili

Wiele szpitali i przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w całej Polsce chce zatrudnić lekarzy pediatrów. Bywa, że na ogłoszenie o pracę przez rok nikt nie odpowiada. Niektóre ogłoszenia są pilne, inne ''na wszelki wypadek''.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brakuje pediatrów. Zespoły specjalistów w sile wieku mogą się rozsypać w każdej chwili

PODZIEL SIĘ


Autor: Katarzyna Rożko/rynekzdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

8 kwi 2013 10:30


Dyrektorzy placówek drżą, bo zespoły specjalistów w sile wieku mogą się rozsypać w każdej chwili. Środowisko pediatrów uspokaja - obecnie kształci się ponad 1500 rezydentów.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ''oferta pracy pediatra'', by ukazało się kilkadziesiąt propozycji z portali ogłoszeniowych. Przyszli pracodawcy kuszą wynagrodzeniem np. 11 tys. zł brutto plus dyżury, premia oraz miesięczna premia za wykonanie kontraktu z NFZ.

Mieszkanie na zachętę

Jeśli nastąpi nawiązanie dalszej, wieloletniej współpracy są gotowe zaoferować np. możliwość zamieszkania w 3-pokojowym mieszkaniu służbowym z garażem. Zapewniają też o pomocy przy przeprowadzce albo o opcji objęcia stanowiska kierownika przychodni czy szefa oddziału.

Miejsca pracy to cała Polska: Olsztyn, Lublin, Zamość, Kędzierzyn Koźle, Warszawa, Wodzisław Śląski, Kraków, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Wojkowice, Mińsk Mazowiecki. Zachodniopomorskie, Lubelskie, Świętokrzyskie, Lubuskie - pod tymi opisami ofert kryją się najczęściej szpitale powiatowe. Do tego kilka ofert z zagranicy - z Niemiec i Hiszpanii.

Oferty pracy dla pediatrów ukazują się też w prasie lekarskiej i na stronach internetowych lecznic. Na swojej stronie internetowej ofertę dwa miesiące temu zamieścił Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu. Chce zatrudnić lekarzy pediatrów lub chcących się specjalizować w pediatrii.

Marzena Kołtacka, zastępca dyrektora ds. administracyjno-organizacyjnych informuje, że ogłoszenie dotyczy pediatry specjalizującego się w neonatologii i nie jest pilne, ale szpital stara o przyszłości oddziału.

- Brak pediatrów nie daje się nam tak we znaki, jak małym, powiatowym szpitalom. Niemniej warto zabezpieczyć się i mieć komplet specjalistów. Nadzieje budzi też fakt, że w szpitalu specjalizacje robi 54 młodych lekarzy, a na oddziale dziecięco-młodzieżowym pracuje dziewięciu rezydentów - mówi Marzena Kołtacka.

Z myślą o nawiązaniu współpracy z młodymi lekarzami ogłoszenie zamieścił Szpital Powiatowy w Iławie. Pilne poszukuje do pracy w oddziale pediatrycznym lekarzy specjalistów w zakresie pediatrii oraz osób zainteresowanych odbywaniem specjalizacji w ramach etatu rezydenckiego.
Oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne warunki zatrudnienia, a także mieszkanie służbowe w pobliżu szpitala i pomoc przy relokacji. Iwona Orkiszewska, dyrektor szpitala, zwraca uwagę, że znaczną część pediatrycznego środowiska stanowią starsi lekarze.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.