Brakuje lekarzy, ale szpital pracuje normalnie

Jak zapewnia dyrekcja szpitala św. Barbary w Sosnowcu, oddział ratunkowy - mimo braku specjalistów medycyny ratunkowej - normalnie pracuje i przyjmuje pacjentów. Obecnie trwają starania o zapewnienie pełnej obsady lekarskiej w centrum urazowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brakuje lekarzy, ale szpital pracuje normalnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

1 kwi 2016 18:01


Przypomnijmy, w czwartek (31 marca) w Sejmie Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia poinformował, że centrum urazowe w sosnowieckim szpitalu nie ma obsady specjalistów medycyny ratunkowej, co uniemożliwia jego normalne działanie, w tym rozliczanie świadczeń z tego obszaru z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Tymczasem dyrekcja placówki zapewnia, że szpital pracuje normalnie, a Barbara Daniel, dyrektor wydziału zdrowia urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego uspokaja, że pacjenci nie mają się czego obawiać.

Obejrzyj też naszą rozmowę z Maciejem Hamankiewiczem, prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej: Jeśli nie zareagujemy, wkrótce nie będzie miał nas kto leczyć

- Niestety, kadra medyczna, lekarze się przemieszczają pomiędzy szpitalami. Dyrektor jest od tego, żeby zapewnić właściwe funkcjonowanie szpitala. Na ten moment SOR Szpitala św. Barbary w Sosnowcu pracuje normalnie, cały szpital pracuje normalnie, przyjmuje pacjentów, gwarantuje wysokiej jakości usługi medyczne przez całą dobę. Rozmawia też z kolejnymi kandydatami do pracy, podpisał wstępne umowy, mamy nadzieję, że sytuacja wróci do normy i będzie mógł rozliczać sobie procedury, ale najważniejsze to, że zabezpiecza pacjentów - powiedziała Daniel.

Szpital św. Barbary to kolejny szpital w Zagłębiu, który ma problemy w związku z brakiem obsady lekarskiej. Niedawno w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza - Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej z powodu braku lekarzy przez 1,5 miesiąca nie działał oddział internistyczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

XYZ 2016-04-03 19:37:35

Dlaczego nagle nie ma lekarzy ratunkowych w sorze w Sosnowcu? Wymarli? Zniknęli? Może choć słówko na ten temat?