×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Będą wyciągane konsekwencje wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących od szczepień?

 • Autor: PAP/JS
 • 14 cze 2017 21:08

Podejmujący decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka narażają je na niebezpieczeństwo, ale też inne dzieci - powiedział w środę (14 czerwca) w Bydgoszczy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podkreślił, że wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących ludzi od szczepień należy wyciągać konsekwencje.

Będą wyciągane konsekwencje wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących od szczepień?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Ci, którzy podejmują decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka nie tylko narażają na niebezpieczeństwo swoje dziecko, ale także inne dzieci. To jest wielka odpowiedzialność, z której wszyscy decydujący się na taki krok muszą zdawać sobie sprawę -  mówił minister.

Zaznaczył: - Jeszcze większa odpowiedzialność - na to kładę największy nacisk - spada na profesjonalistów medycznych, którzy udzielają takich niemądrych, czy wręcz szkodliwych rad, odwodząc ludzi od szczepień. Myślę o lekarzach, pielęgniarkach. To jest zupełnie niedopuszczalne i w stosunku do tych osób z całą pewnością, z całą surowością należy wyciągać wszystkie możliwie konsekwencje, z pozbawianiem możliwości kontaktu z pacjentami włącznie.

Radziwiłł podkreślił, że szczepienia to jedno z największych osiągnięć cywilizacji, w której żyjemy.

- Jesteśmy w sytuacji, która powinna wzbudzić w nas wszystkich, politykach, dziennikarzach i wszystkich ludziach dobrej woli, którzy racjonalnie myślą, głęboką refleksję i poczucie odpowiedzialności.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Będą wyciągane konsekwencje wobec lekarzy i pielęgniarek odwodzących od szczepień?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Iga 2017-06-16 17:39:35

  A gdyby tak wyjść ze skostniałego sposobu myślenia i zacząć reagować elastycznie? Realnie do zagrożeń epidemiologicznych! zamiast dbałości o budżet (producentów, dystrybutorów itd.)

 • Iga 2017-06-16 17:34:56

  O ewentualnym (!) obowiązku szczepień powinny decydować realne zagrożenia epidemiologiczne. Wszak owe są monitorowane, nieprawdaż? Instytucje badające zagrożenia epidemiologiczne powinny być niezależne od polityków (ministrów). Medycy mówiący prawdę (całą ) o szczepieniach, powinni być nagradzani. Za odwagę, uczciwość i nieuleganie korupcji (finansowej, systemowej, moralnej).

 • Zeghar 2017-06-15 03:05:55

  Ktoś mu śrubkę przykręcił. skoro tak za wszelką cenę dąży do szczepienia każdego kogo się da.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA