PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Aktywność fizyczna sposobem na stres i natłok pracy

  • Justyna Koc
    jk
  • 24 mar 2016 13:32

Długie godziny w pozycji siedzącej, niekorzystne dla wzroku ekrany i sztuczne światło, klimatyzacja, a przede wszystkim rosnące tempo pracy i wszechobecny stres. To wszystko sprawia, że pracownicy coraz częściej czują się zmęczeni i poirytowani. Receptą na większość z tych problemów jest regularna aktywność fizyczna.

Aktywność fizyczna sposobem na stres i natłok pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na pozbycie się stresu. Ćwiczenia powodują wzrost endorfin, czyli hormonów szczęścia, które sprawiają, że patrzymy na świat z większym optymizmem, przez co chętniej podejmujemy się nowych zadań. Jesteśmy również bardziej życzliwi dla innych, co jest nie bez znaczenia dla pracy zespołowej i ogólnej atmosfery w firmie. A dodatkowo, pozbywając się stresu odblokowujemy swoją kreatywność.

- Co więcej, widząc efekty systematycznych ćwiczeń, w naturalny sposób jesteśmy bardziej skłonni działać systematycznie i konsekwentnie również na innych płaszczyznach – w tym zawodowych – mówi Michał Kowalski, ekspert sieci CityFit.

Lepsza integracja zespołu

Wspólne wyjście na siłownię lub na aerobik świetnie integruje współpracowników. Pozwala na poznanie siebie w nieformalnych okolicznościach, a często również pomaga w rozładowaniu narastających między pracownikami napięć. Osoby dzielące wspólną pasję, wzajemnie wspierające się i motywujące się do ćwiczeń, będą miały również większą skłonność do pomagania sobie także w pracy.

Mniej dni na chorobowym

Ćwiczenia fizyczne wprost przekładają się na zdrowie człowieka. Zwiększają odporność, hartują, motywują do lepszego odżywiania, zmniejszenia liczby przyjmowanych leków oraz minimalizują skłonność do nałogów. Dzięki temu aktywni fizycznie pracownicy nie tylko spędzają mniej dni na L4, ale są również bardziej energiczni i pełni wigoru.

- Aktywność fizyczną widać. Nagle noc przynosi więcej wypoczynku. Układ nerwowy szybciej się regeneruje. Jedziesz do pracy nie z mocną kawą w ręku, ale z butelką wody niegazowanej. Rano się nawadniasz, a nie reanimujesz kolejnymi wizytami przy ekspresie – przekonuje ekspert CityFit.

Większa siła przebicia

Wiadomo, że regularna aktywność fizyczna to prosta droga do poprawy sylwetki ciała. Jakie ma to znaczenie dla pracodawcy? Po pierwsze takie, że ćwiczenia pomagają w przywróceniu naturalnych krzywizn kręgosłupa, czyli „naprawiają” to, co niszczy siedząca praca przy komputerze.

Po drugie, pracownik zadowolony ze swojego wyglądu jest bardziej pewny siebie, przebojowy, a tym samym bardziej skuteczny w działaniu na rzecz firmy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aktywność fizyczna sposobem na stres i natłok pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA