PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

91 proc. lekarzy w swojej pracy wykorzystuje internet

  • Autor: pap/mg
  • 27 wrz 2019 14:33

91 proc. lekarzy wykorzystuje w swojej pracy internet i jest to grupa zawodowa korzystająca z niego najczęściej - wynika z danych zawartych w przewodniku przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia. W październiku przewodnik po e-zdrowiu trafi do wszystkich lekarzy w kraju.

91 proc. lekarzy w swojej pracy wykorzystuje internet
To grupa zawodowa, która z internetu korzysta najczęściej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Resort poinformował, że "Poradnik E-zdrowie. Przewodnik od A do Z" trafi do ponad 177 tys. lekarzy w Polsce wraz z najnowszym numerem Gazety Lekarskiej.

W przewodniku opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia znajdą się m.in.: kalendarium najważniejszych zmian w prawie, praktyczne informacje dotyczące pracy z e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta, a także informacje na temat szkoleń dla lekarzy wspierających środowisko medyczne w procesie wdrażania e-usług.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zawarto tam również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące e-recepty, m.in: jak placówka może podłączyć się do platformy e-zdrowie, jak lekarze, pielęgniarki i położne mogą zacząć wystawiać e-receptę, jak przebiega proces jej wystawienia, czy pacjent, który nie logował się do Internetowego Konta Pacjenta może otrzymać e-receptę, co zrobić w sytuacji, gdy została wystawiona błędnie oraz czy każdy podmiot leczniczy lub praktyka zawodowa będą mogły wypisywać e-recepty na leki refundowane, jeśli nie posiadają umowy z NFZ.

Dane opublikowane w poradniku wskazują, że 91 proc. lekarzy wykorzystuje w swojej pracy internet. Rozwój cyfryzacji w ochronie zdrowia znalazł się wśród priorytetów Komisji Europejskiej. Wśród korzyści, jakie cyfryzacja przynosi lekarzom wymieniane są: oszczędność czasu, zmniejszenie biurokracji, lepsza komunikacja, ułatwienia i kontrola w procesie leczenia.

Obowiązek wystawiania e-recepty w Polsce wejdzie w życie 8 stycznia 2020 roku.

Apteki są gotowe do realizacji e-recepty od 1 stycznia br.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 91 proc. lekarzy w swojej pracy wykorzystuje internet

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA