PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zwolnienia grupowe w Siarkopolu? Prezes zaprzecza

  • Autor: PAP/AT
  • 28 lis 2019 13:15

Musimy podjąć działania oszczędnościowe, aby ograniczyć ponoszone straty. Chciałbym jednak stanowczo zaprzeczyć, abyśmy rozważali uruchomienie procedury zwolnień grupowych - powiedział Trajan Szuladziński, prezes "Siarkopolu" w Grzybowie (Świętokrzyskie).

Zwolnienia grupowe w Siarkopolu? Prezes zaprzecza
Adobe Stock
REKLAMA
  • Prezes "Siarkopolu" Trajan Szuladziński zaprzeczył, by zarząd rozważał uruchomienie procedury zwolnień grupowych.
  • Spółka rozpoczęła działania restrukturyzacyjne. Zmierzają one do obniżenia kosztów bieżącej działalności bez konieczności przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników.
  • Zwolnienie do 250 osób groziło firmie w związku z zamiarami ograniczenia produkcji.

We wtorek (26 listopada) przedstawiciele związków zawodowych w Grupie Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" w Grzybowie poinformowali, że w połowie listopada otrzymali do zaopiniowania pismo od zarządu spółki z informacją dotyczącą m. in. planowanych zwolnień - do 250 osób. Jak przekazywał prezes Szuladziński, planowane ograniczenie produkcji łączące się z możliwymi zwolnieniami w 2020 r. wynikało z trudnej sytuacji na światowym rynku siarki - a zwolnienia na dużą skalę nie byłyby konieczne, jeśli poprawi się koniunktura i jeśli udałoby się dojść do porozumienia, co do kwestii przywilejów płacowych z pracownikami.

W środę (27 listopada) doszło do spotkania zarządu Grupy Azoty z przedstawicielami zarządu "Siarkopolu" oraz związków zawodowych tej spółki.

Jak poinformowała w czwartek (28 listopada) Grupa Azoty "Siarkopol" po środowym spotkaniu, w związku z rekordowo niskimi cenami siarki na światowych rynkach, a co za tym idzie stratami ponoszonymi na bieżącej działalności, spółka rozpoczęła działania restrukturyzacyjne.

Zmierzają one do obniżenia kosztów bieżącej działalności - jak zaznaczono - bez konieczności przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników. "Musimy podjąć działania oszczędnościowe, aby ograniczyć ponoszone straty. Chciałbym jednak stanowczo zaprzeczyć, abyśmy rozważali uruchomienie procedury zwolnień grupowych" - podkreślił Szuladziński.

Jak wskazano, nie jest zagrożona płynność finansowa Grupy Azoty "Siarkopol" - w poprzednich latach spółka osiągała dobre wyniki finansowe i posiada odpowiedni poziom kapitału. Realizuje też rentowne dostawy surowca do innych spółek Grupy Azoty oraz odbiorców płynnej siarki w Europie; realizuje także "rozpoczęte produkty rozwojowe".

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w firmie Stanisław Lech Zalewski przekazał PAP, że w czwartek prezes Grupy Azoty "Siarkopol" poinformował na piśmie związki zawodowe o wycofaniu planowanych wcześniej działań związanych m. in. ze zwolnieniami grupowymi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zwolnienia grupowe w Siarkopolu? Prezes zaprzecza

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA