PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wzrost cen energii może przyczynić się do zwolnień. "Mam pewne obawy"

  • jk
  • 8 wrz 2022 16:39

Mam pewne obawy, co do tego, czy wzrost cen energii, ogrzewania i paliw na jesieni nie spowoduje, że wiele firm np. fabryk nie będzie musiało zrewidować priorytetów rozwojowych, a co za tym idzie, także zatrudnienia - ocenia Anna Sudolska z firmy Idea HR Group.

Wzrost cen energii może przyczynić się do zwolnień. "Mam pewne obawy"
Według najnowszych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy na Pomorzu Zachodnim bezrobocie w regionie drugi miesiąc z rzędu utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Zachodniopomorski rynek pracy nadal jest bardzo chłonny - widać to po ogromnej liczbie ofert pracy dla osób gotowych do podjęcia pracy.
  • Rekordowo niskie bezrobocie w regionie cieszy, ale pojawia się też sporo obaw dotyczących jesieni.
  • Anna Sudolska z Idea HR Group obawia się, czy wzrost cen energii, ogrzewania i paliw nie spowoduje, że firmy będą zmuszone do zwolnień.

Według najnowszych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy na Pomorzu Zachodnim bezrobocie w regionie drugi miesiąc z rzędu utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie. To kontynuacja trendu z lipca, gdy pierwszy raz w historii liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła poniżej 40 tysięcy osób.

Szacowana stopa bezrobocia w sierpniu 2022 to 6,3 proc., czyli niemal tyle samo, co w lipcu. Warto dodać, że do końca sierpnia w regionie podjęło pracę już ponad 20,5 tysiąca osób z Ukrainy. To osoby zatrudnione na mocy wojennej specustawy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Spowolnienie puka do drzwi. Mogą pojawić się zwolnienia

- To kolejny miesiąc, który śrubuje rekordy niskiego bezrobocia na Pomorzu Zachodnim. Takie wiadomości zawsze należy odbierać pozytywnie. Nie zapominajmy jednak, że w lipcu i sierpniu ze względu na prace sezonowe i dynamiczny rozwój turystyki w regionie, wskaźniki bezrobocia zawsze były niższe niż w miesiącach jesiennych i zimowych – komentuje Anna Sudolska z firmy Idea HR Group.

Pracy na Pomorzu Zachodnim nie brakuje

Zachodniopomorski rynek pracy nadal jest bardzo chłonny - widać to po ogromnej liczbie ofert pracy dla osób gotowych do podjęcia pracy np. w centrach dystrybucyjnych i halach magazynowych w Szczecinie i okolicach.

Jak zaznacza Anna Sudolska, poszukiwani są także między innymi kierowcy, pracownicy budowlani, pracownicy handlowi. Nie brakuje również ofert w sektorze IT, księgowości czy nawet w urzędach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wzrost cen energii może przyczynić się do zwolnień. "Mam pewne obawy"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA