×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Właściciel Pyszne.pl zwolni 1700 dostawców

  • Autor: PM
  • 24 mar 2023 13:40

Just Eat Takeaway, właściciel Pyszne.pl, planuje zwolnić w Wielkiej Brytanii 1870 pracowników, w tym 1700 dostawców. Firma planuje wrócić do samozatrudniania dostawców na konkretne zlecenia, co spotyka się z krytyką pracowników.

Właściciel Pyszne.pl zwolni 1700 dostawców
Niebawem 1700 dostawców posiłków w Wielkiej Brytanii zostanie zwolnionych (fot. Unsplash)
REKLAMA

Just Eat Takeaway zwalnia 1700 kurierów w całej Wielkiej Brytanii i wraca do modelu gig economy

Informację taką podaje Financial Times. Gig economy to model pracy polegającej na realizacji pojedynczych zleceń, o którym założyciel i dyrektor operacyjny firmy Jitse Groen mówił wcześniej, że „odbywa się kosztem społeczeństwa i samych pracowników”.

Zwrot o 180 stopni w podejściu firmy nastąpił dwa lata po tym, jak największa europejska grupa zajmująca się dostarczaniem żywności postanowiła wyróżnić się na tle swoich największych rywali - Deliveroo i Uber Eats, zatrudniając w Wielkiej Brytanii kurierów, zamiast całkowicie bazować na pracownikach dorywczych w zakresie dostaw na wynos.

– Just Eat UK reorganizuje i upraszcza swoją operację dostawy celu poprawy wydajności. W ramach tego procesu zaproponowaliśmy odejście od modelu pracowniczego dla kurierów – powiedział we wtorek przedstawiciel firmy.

Powodem cięć są straty po zakończeniu pandemii

Redukcje to wynik strat, jakie firmy dostarczające żywność odnotowały, gdy skończył się rozkwit tego typu usług wraz ze zniesieniem obostrzeń związanych z pandemią.

Just Eat Takeaway zatrudnił pod koniec 2020 r. na etat 1700 kurierów w sześciu miastach Wielkiej Brytanii, a także zespół operacyjny liczący około 170 osób. Również tych pracowników obejmą cięcia i większość z nich zostanie zwolniona.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Właściciel Pyszne.pl zwolni 1700 dostawców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • mieszczuch 2023-03-25 12:53:12

    Ja bym zwolnił właściciela i pogonił całą te firmę. To jak brudne są te torby do wożenia jedzenia, jak zenujacazachowuja się kurierzy, albo jak jeżdżą w miejscach nie dozwolonych, nie szanują nieruchomości, spokoju czy zasda panujących na osiedlach wola o pomstę do nieba.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA