×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wielkie zwolnienia w Yahoo. Pracę straci 20 proc. załogi

  • km
  • 13 lut 2023 14:32

Kolejny koncern technologiczny zwalnia. O planach zwolnienia ponad 20 proc. załogi poinformowało Yahoo. Firma zatrudnia aktualnie 8600 osób.

Wielkie zwolnienia w Yahoo. Pracę straci 20 proc. załogi
Cięcia dotkną pracowników pionu technologii reklamowych (fot. mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Yahoo to kolejna duża firma technologiczna, która ogłosiła plany zwolnień. Jak argumentuje firma, zmaga się ona ze spadkiem popytu, wysoką inflacją i rosnącymi stopami procentowymi.
 
- Decyzje te nigdy nie są łatwe, ale wierzymy, że te zmiany wzmocnią naszą działalność reklamową na dłuższą metę, jednocześnie umożliwiając Yahoo dostarczanie lepszej wartości naszym klientom i partnerom – powiedział BBC rzecznik firmy.

W minionym tygodniu pracę straciło 1000 osób, do końca roku zwolnienia dotkną kolejnych 600. Wszyscy to pracownicy pionu technologii reklamowych. Łącznie koncern pożegna się z ponad 20 proc. swojego zespołu.

Branża technologiczna zwalnia i przygotowuje się na recesję

Zwolnienia w firmach technologicznych osiągnęły w styczniu najwyższy poziom od ponad dwóch lat. Branża ograniczyła zatrudnienie w drugim co do wielkości tempie w historii, przygotowując się na możliwą recesję w USA. 

W styczniu ruszyły zwolnienia w Amazonie. Firma zapowiedziała, że pożegna się z ponad 18 tys. pracowników ze swoich pionów korporacyjnych.

W połowie listopada zwolnienie ponad 11 tys. osób ogłosiła Meta Platforms. Microsoft poinformował w styczniu, że do końca marca zwolni 10 tys. osób. Według nieoficjalnych informacji koncern może też mocniej ograniczyć przyjmowanie nowych pracowników w najbliższym okresie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wielkie zwolnienia w Yahoo. Pracę straci 20 proc. załogi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Mysia 4 2023-02-14 01:10:03

    Ciekawe, że zwolnienia nie obejmują CENZORÓW...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA