PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W Łodzi są fundusze na restrukturyzację

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 30 sie 2019 11:35

Coraz więcej świadomych przedsiębiorców traktuje restrukturyzację jako impuls do rozwoju. Za sprawą projektu „Przepis na Rozwój” mikro-, małe i średnie firmy z terenu województwa łódzkiego mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe w stworzeniu planu takich zmian.

W Łodzi są fundusze na restrukturyzację
Mikro-, małe i średnie firmy z terenu województwa łódzkiego, jeśli będą ubiegać się o dofinansowanie, muszą spełniać łącznie trzy warunki (fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Restrukturyzacja nie raz kojarzyła się z dużymi problemami przedsiębiorstwa, utratą płynności finansowej i nadchodzącą upadłością. Na szczęście wcale nie musi tak być.

- Specjaliści od procesów restrukturyzacyjnych traktują ją jak lifting, a nie ostatnią deskę ratunku dla firmy - mówi Magdalena Kozińska, kierownik działu projektów operatorskich w HRP. Przypomina ona, że działania restrukturyzacyjne przede wszystkim zmierzają do poprawy wydajności i efektywności funkcjonowania zakładu pracy. Rozumienie ich w ten sposób jest bardziej wskazane. - Staramy się propagować wśród podmiotów, które chciałyby skorzystać z naszego projektu takie spojrzenie na restrukturyzację.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: 53 mln zł na wsparcie osób szukających pracy. To pierwszy taki projekt w regionie

„Przepis na Rozwój 1”

Projekt „Przepis na Rozwój 1”, o wartości prawie 42 mln zł, realizowany jest przez HRP we współpracy z Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową, Polską Izbą Firm Szkoleniowych oraz Fenix Poland. Jego celem jest zwiększenie konkurencyjności firm z sektora MŚP z terenu województwa łódzkiego.

- Część środków finansowych z projektu przeznaczamy na wsparcie tych firm, które zamierzają skorzystać z usług profesjonalistów przy opracowywaniu i wdrażaniu koncepcji rozwoju działalności lub planu restrukturyzacji. Dlatego 22 sierpnia ogłosiliśmy specjalny, dedykowany nabór dla tych firm, które takie wsparcie chciałyby wykorzystać - zapewnia Kozińska.

Mikro, małe i średnie firmy z terenu województwa łódzkiego, które będą ubiegać się o dofinansowanie w ramach projektu „Przepis na Rozwój 1” w tym naborze, muszą spełniać łącznie trzy warunki:

  • są w trakcie procesów restrukturyzacyjnych,
  • do tej pory nie otrzymały wsparcia w ramach projektu „Przepis na Rozwój 1”,
  • zadeklarowały wykonanie i wdrożenie planu rozwoju/planu restrukturyzacji w projekcie.

- Restrukturyzację traktujemy „słownikowo” - jako cykl systemowych zmian majątkowych, organizacyjnych, ekonomicznych, finansowych i technicznych dostosowanych do efektywnej realizacji celów przedsiębiorstwa. Warto pamiętać, że nie powinien być to wyłącznie proces mający na celu ratunek dla firm z problemami, ale także impuls do rozwoju - podkreśla przywołana wcześniej Kozińska.

Dla każdego biznesu spektrum restrukturyzacji będzie inne, co sugeruje spojrzenie okiem ekspertów na planowany proces. Czasem może być to zredukowanie kwoty wierzytelności, a innym razem zmiana modelu biznesowego czy transformacja organizacyjna. Jeśli na przeszkodzie stoją względy finansowe - z pomocą przychodzi opisany projekt „Przepis na Rozwój 1”.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Łodzi są fundusze na restrukturyzację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA