Uberboat, wynajem łodzi: Uber w Chorwacji zaczyna pływać

Uber chce pływać. Przedsiębiorstwo zaczyna od testu aplikacji na wodach Chorwacji między Splitem, Divulje i Hvarem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uberboat, wynajem łodzi: Uber w Chorwacji zaczyna pływać

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

12 cze 2017 17:01


• Proponowana możliwość wynajęcia łodzi w Chorwacji ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

• Uberboat nie będzie bezpośrednim przeniesieniem modelu biznesowego znanego z samochodów. Będzie miał bardziej usługowy charakter.

• Korzystający będą mogli podzielić się ceną za wynajem łodzi z poziomu aplikacji.

 

Protesty taksówkarzy wobec Ubera nie ostudziły ekspansji przedsiębiorstwa. Przeciwnie, protesty przekładają się na zyski. Więcej o zarobkach Ubera w kontekście strajku polskich kierowców przeczytasz tutaj.

Tymczasem w Chorwacji testowana jest nowa funkcjonalność aplikacji mobilnej amerykańskiego przedsiębiorstwa z San Francisco. Ponieważ bałkański kraj dysponuje jedną z najdłuższych i najbardziej malowniczych linii brzegowych na świecie (łącznie z wyspami 5835 km) Uber stara się sprawdzić, czy można znaleźć w tym kraju chętnych na wynajmowania łodzi.

Uberboat, jak nazwano nową funkcjonalność aplikacji mobilnej, zacznie działać 26 czerwca.

Uberboat na tle chorwackiej skalistej plaży, źródło: Uber/materiały prasowe Uberboat na tle chorwackiej skalistej plaży, źródło: Uber/materiały prasowe

Bardziej usługa, niż transport

W momencie startu Uberboat będzie oferował dwie funkcje. Podstawową usługą będzie transport w dowolną stronę pomiędzy Splitem lub Divulje (lotniskiem w Splicie) a Hvarem za stałą opłatą 352 euro.

Pasażerowie będą mogli również zarezerwować większą łódź (do 12 osób) za kwotę 440 euro. Uberboat to także możliwość zamówienia łodzi na trwający cały dzień lub pół dnia rejs turystyczny. Usługa będzie dostępna w Splicie, Hvarze i Dubrowniku.

Czytaj też: W Polsce powstanie łódź turystyczna pod znakiem start-upu

Cena jest ustalana w zależności od przebytej trasy i czasu podróży - orientacyjny koszt to ok. 980 euro. W tym przypadku pasażerowie sami wyznaczą trasę, a łódź wraz ze sternikiem będzie im towarzyszyć cały dzień.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.