Toys R Us uratowane, ale trudne czasy nie miną

Amerykańska firma zabawkarska Toys R Us wywiązała się z zobowiązania finansowego wobec brytyjskich władz. Dzięki temu nie upadnie, nawet jeśli wchodzi właśnie w trudny moment restrukturyzacji. W Wielkiej Brytanii na wiosnę zamknie 26 placówek, w których pracę straci około 800 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Toys R Us uratowane, ale trudne czasy nie miną

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

22 gru 2017 11:39


Amerykanki gigant zabawkowy Toys R Us zdołał wypełnić zobowiązanie finansowe wobec władz Wielkiej Brytanii. Jak donosił "The Independent" w czwartek (21 grudnia) firma przekazała Brytyjskiemu Funduszowi Ochrony Płac (ang. Pension Protection Fund) kwotę wysokości 9 milionów i 800 tysięcy funtów, czym ochroniła swoje istnienie i będzie mogła dalej funkcjonować.

Jeszcze kilka dni temu nie było pewne, czy zabawkowy dystrybutor posiada potrzebne środki, by wypełnić zobowiązanie. Jak spekulowano, gdyby do czwartku nie przekazano zaległego zabezpieczenia płacowego (wspomniane ponad 9 miliardów) władze nie zgodziłyby się na zamknięcie części sklepów firmy w Wielkiej Brytanii. Wstrzymanie tej restrukturyzacji mogło nawet zakończyć się upadkiem brytyjskiego oddziału amerykańskiego przedsiębiorstwa. W takim wypadku pracę mogło nagle stracić nawet 3200 osób.

Efektem obecnego planu restrukturyzacji będzie najprawdopodobniej zamknięcie 26 placówek handlowych. Pracę w nich straci około 800 osób. Jedynym pocieszeniem, oprócz dalszego funkcjonowania firmy, będzie ochrona jaką zapewni zwalnianym Toys R Us.

Jak przypominał też "The Independent" restrukturyzacja zacznie się dopiero wiosną, co da pracownikom czas na szukanie innego zatrudnienia.

- W efekcie naszej decyzji klienci mogą spokojnie kupować zabawki dla swoich pociech - komentował we wpisie na stronach firmy Malcolm Weir, koordynator ds. restrukturyzacji zabawkowej marki. Podkreślał, że nie ulegnie zmianie żadna z form sprzedażny, które prowadzi Toys R Us w Wielkiej Brytanii. Zapewnił też o pełnym wsparciu pracodawcy dla osób, które na wiosnę będą musiały odejść z firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.