PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ta transakcja otwiera nowy rozdział historii Orbisu

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 8 lis 2019 14:30

Hotelowy Orbis optymalizuje model biznesowy. Sprzedał działalności serwisowe Accorowi.

Ta transakcja otwiera nowy rozdział historii Orbisu
Adobe Stock
REKLAMA

Grupa Orbis podała 8 listopada w komunikacie, że sprzedaż działalności serwisowych jest częścią decyzji zarządu firmy o przekształceniu Orbisu. Spółka chce podziału linii biznesowych na dwie odrębne działalności, z koncentracją biznesu na części nieruchomościowej.

Orbis więc zbył działalność serwisową, tj. umowy franczyzy i o zarządzanie. Zawarł z Accorem umowy o zarządzanie, które objęły wszystkie 73 hotele własne i dzierżawione w grupie Orbis. Sprzedaż została zatwierdzona przez akcjonariuszy Orbisu na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu w dniu 18 października br.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przekonuje spółka hotelowa dzięki opisywanej transakcji Orbis może w pełni skoncentrować swoją uwagę na podstawowej działalności, tj. na części nieruchomościowej, która będzie nadal rozwijana poprzez szereg schematów inwestycyjnych: rozwój organiczny, nabywanie nowych nieruchomości i modernizację istniejących budynków, a także budowę nowych obiektów w ramach rozwoju działalności hotelowej.

 - Ta transakcja jest przełomowym wydarzeniem, które otwiera nowy rozdział historii Orbisu - powiedział Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbis. - Podejmowane dotychczas decyzje były zgodne z naszymi analizami i w rezultacie Orbis skoncentruje teraz swoją strategię oraz aktywność operacyjną na nieruchomościach.

Zgodnie z planem transformacji, w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii zostały utworzone spółki będące w całości własnością Accoru. 1 listopada br. część pracowników Orbisu zostanie przeniesiona do nowo utworzonych spółek. Celem ich działania w nowej strukturze będzie wzmocnienie podejścia usługowego oraz zapewnienie najwyższej jakości usług partnerom, gościom i hotelom w Europie Wschodniej.

Orbis umocni swoją współpracę z Accorem, który od 20 lat jest strategicznym partnerem i akcjonariuszem spółki. Transakcja otwiera także możliwość korzystania przez Orbis ze wszystkich 39 marek hotelowych w portfolio Accoru.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ta transakcja otwiera nowy rozdział historii Orbisu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA