×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

T-Mobile zwolni 5 tys. pracowników

  • Autor: PM
  • 25 sie 2023 14:24

Operator telekomunikacyjny T-Mobile ogłosił plany redukcji zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Zwolnienia dotkną ok. 5 tys. pracowników, czyli ok. 7 proc. całego zespołu.

T-Mobile zwolni 5 tys. pracowników
Wartość akcji T-Mobile w ostatnich 12 miesiącach spadła o 8 proc. (fot. Mika Baumeister/Unsplash)
REKLAMA

Jak informuje portal witrtualnemedia.pl, dyrektor generalny T-Mobile USA Mike Sievert przekazał w komunikacie dla pracowników, że zwolnienia skupią się głównie na stanowiskach, które dublują się z innymi funkcjami, w tym na poziomie średniego kierownictwa. Nie będą dotyczyły jednak działów obsługi klienta.

Pracownicy objęci tym procesem otrzymają wypowiedzenia do końca września. Będzie ich w sumie ok. 5 tys. (7 proc. wszystkich pracowników). Firma zapewnia, że odejdą z konkurencyjnymi pakietami świadczeń. Sievert wyjaśnił, że w przyszłości nie planuje dalszych większych redukcji. Koszty tych ogłoszonych zwolnień oszacowano na 540 mln dol. co wpłynie na wynik finansowy koncernu w trzecim kwartale bieżącego roku.

T-Mobile zapowiedział również obniżenie wydatków na pracowników zewnętrznych i usługi. Sievert przyznał, że pozyskanie i utrzymanie klientów stało się kosztowniejsze w porównaniu do kilku poprzednich kwartałów. Celem wprowadzanych zmian jest "skoncentrowanie się na ograniczonym zestawie strategii, które przyniosą sukces".

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: T-Mobile zwolni 5 tys. pracowników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA