PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pierwsi górnicy będą pracować na farmach wiatrowych

Rozpoczęło się pierwsze pilotażowe szkolenie ośmiu pracowników odchodzących z branży wydobywczej. Zarazem rozpoczęła się rekrutacja drugiego zespołu.

Pierwsi górnicy będą pracować na farmach wiatrowych
Pilotażowe, miesięczne szkolenie dla górników odchodzących z branży w całości opłaca SRK (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Program przygotował jeden z największych deweloperów elektrowni wiatrowych w Europie – szwedzka firma OX2, a szkolenie realizuje spółka Windhunter Academy.
  • Pilotażowe, miesięczne szkolenie jest bezpłatne.
  • Koszty wynagrodzeń górników uczestniczących w programie oraz zakwaterowania pokrywa zaangażowana w realizację projektu Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

- Szkolenie jest szansą na pozostanie pracowników w branży energetycznej - mówi Janusz Smoliło, prezes zarządu SRK. - Dzięki temu damy naszym pracownikom nie tylko możliwość odejścia z branży wydobywczej wraz z osłonami socjalnymi, ale także zapewnimy pracę w perspektywicznym, ciągle rozwijającym się sektorze energetyki - dodaje.

Program szkoleniowy Windhunter Academy jest zgodny ze standardami Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich. Oznacza to, że osoby, które przejdą kurs, będą mogły pracować przy instalacji i serwisowaniu turbin nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oprócz części technicznej przewidziany jest kurs języka angielskiego w stopniu podstawowym lub specjalistycznym oraz spotkania z ekspertami, doświadczonymi technikami turbin wiatrowych.

Kurs będzie trwać miesiąc i obejmować zajęcia z zakresu: pracy na wysokościach, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pracy manualnej, pracy na morzu. Szkoleni górnicy zdobędą także umiejętności w zakresie obsługi i serwisowania modułów hydraulicznych, elektrycznych oraz instalacyjnych, a także zdobędą uprawniania elektryczne typu E, D.  Kurs zapewnia także szkolenie w zakresie pracy na podeście ruchomym wiszącym oraz obsługi suwnicy.

Pilotaż prowadzony jest wśród pracowników SRK, do której trafiają osoby chcące odejść z branży i korzystające z rządowego programu osłon socjalnych.

Patrz też: Rok z pandemią. Rośnie otwartość na zmianę pracy czy przekwalifikowanie

Górnicy chęć uczestnictwa mogą zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej www.windhunteracademy.com oraz w biurze SRK, uzyskując informację pod numerem tel. 32 432-10-34.

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 660 670 067 lub na stronie internetowej www.windhunteracademy.com.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pierwsi górnicy będą pracować na farmach wiatrowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA