×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prezes Gi Group o Work Service: jestem skonsternowany

- Obecna sytuacja prawna wokół Work Service (WS) wywołuje naszą konsternację. Proszę przypomnieć sobie, w jakiej kondycji była spółka w momencie, gdy się w niej pojawiliśmy jako inwestor strategiczny. Bez wsparcia silnego międzynarodowego gracza, jakim jest Gi Group, WS by nie przetrwał. Spółka stała na krawędzi bankructwa i pan Misiak doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Od tego czasu wiele zainwestowaliśmy, by uchronić ją przed zniknięciem z rynku. I oczywistym jest, że nasze finansowe zaangażowanie w WS jest w interesie wszystkich akcjonariuszy, także tych mniejszościowych, których rzekomo broni pan Misiak - o sporze między Gi Group a częścią akcjonariuszy Work Service mówi Stefano Colli-Lanzi, prezes Gi Group.

Prezes Gi Group o Work Service: jestem skonsternowany
Stefano Colli-Lanzi, prezes Gi Group. (Fot. Gi Group)
REKLAMA
  • Część akcjonariuszy mniejszościowych zdecydowała się wytoczyć powództwo przeciwko Gi International, czyli spółce zależnej Gi Group. Sąd zdecydował się zawiesić prawa Gi do części z nich. Sprawa jest w toku.
  • O konsekwencjach, jakie spór niesie dla włoskiego inwestora, rozmawiamy ze Stefano Colli-Lanzi, prezesem Gi Group.
  • - Obecny status naszych akcji jest taki, że nasze prawa jako akcjonariusza w stosunku do części z nich zostały zawieszone przez sąd. To decyzja techniczna, która o niczym nie przesądza - mówi prezes Gi Group.

Właśnie ogłosiliście zakup kolejnych spółek należących do Work Service. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia?

Stefano Colli-Lanzi: - Działania, które obecnie podejmujemy, są częścią ogólnej strategii rozwoju naszej Grupy. Dążymy do optymalizacji wszystkich aktywów pod marką Gi - w celu wzmocnienia pozycji naszych spółek zależnych na tych rynkach, na których są one obecne.

Podjęte przez nas kroki na rynku czeskim i słowackim pozwolą nam w ciągu najbliższych trzech lat uzyskać pozycję jednego z największych na świecie graczy w naszej branży, z przychodami na poziomie 6 miliardów euro. Obecnie obroty naszej Grupy wynoszą 2,5 miliarda euro (według danych za 2020).

Czy to oznacza, że chcecie postawić WS na nogi?

- Z punktu widzenia realizacji naszej strategii, WS jest dla nas niezwykle ważny. Oczywistym jest, że nasza decyzja o zaangażowaniu kapitałowym w taką spółkę, jak WS, oznacza więcej, niż tylko chęć postawienia jej na nogi. Jako Gi będziemy dążyć do tego, by w krótkim czasie spółka ponownie stała się liderem, co najmniej na rynku polskim.

I jesteśmy bardzo zdeterminowani, by osiągnąć nasze cele - pomimo przeszkód, z którymi musimy się zmierzyć. Nasze zaangażowanie w WS ma charakter strategiczny i długoterminowy.

Mówiąc o przeszkodach, zapewne ma pan na myśli sprawy sądowe, które się toczą. Dlaczego nie wszyscy wierzą w wasze dobre intencje? Między innymi Tomasz Misiak, współzałożyciel WS, dziś mniejszościowy udziałowiec w spółce i jeden z akcjonariuszy, który walczy z wami w sądzie, mówi tak: "Nowa emisja – skierowana do Gi International z wyłączeniem prawa poboru dla pozostałych akcjonariuszy – to próba rozwodnienia kapitału. W wyniku tej emisji akcjonariat zostanie rozwodniony po cenie wynoszącej zaledwie 30 proc. obecnej wartości rynkowej. Tu nie chodzi o ratowanie firmy, ale o zabranie jej z giełdy po jak najniższej cenie". Jak odniesiecie się do tego zarzutu?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Prezes Gi Group o Work Service: jestem skonsternowany
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Monika 2021-02-22 11:44:53

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) panieonline.pl/monia89

  • PiS wiadomo co... 2021-02-19 23:27:44

    Chcą wysiudac Misiaka z biznesu za grosze. Taka prawda. Ale jakoś mi typa nie jest szkoda. Za pazerny był na kasę i teraz ma kare.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA