PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Snap zwalnia 1/5 pracowników

Evan Spiegel, dyrektor generalny spółki Snap, macierzystej wobec znanej na całym świecie aplikacji Snapchat w liście przesłanym do załogi przekazał, że w najbliższych dniach zwolnionych zostanie ponad 1200 osób, co stanowi 20 procent całej załogi. Spowolnienie gospodarcze oznacza brak reklam, część działalności jest stale deficytowa i stąd konieczność racjonalizowania wydatków. Najszybszy efekt można osiągnąć, ograniczając wydatki na płace.

Snap zwalnia 1/5 pracowników
Snap Inc. zamyka kilka linii biznesowych i zwalnia ponad 1200 pracowników (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Dyrektor generalny spółki Snap Inc. która administruje aplikacją Snapchat zapowiedział potrzebę pilnej restrukturyzacji działalności firmy. Jednym z najważniejszych elementów będzie zwolnienie w najbliższych tygodniach ponad 1200 wykwalifikowanych pracowników, którzy stanowią około 20 procent z 6400 członków załogi. 

- Restrukturyzujemy nasza działalność, aby skoncentrować się na trzech strategicznych priorytetach, czyli rozwijaniu naszej społeczności, pracach nad rozszerzoną rzeczywistością (system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo) i przede wszystkim zwiększaniu przychodów - napisał w liście do pracowników Evan Spiegel.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Przychody Snapa mniejsze od oczekiwań mimo wzrostu liczby użytkowników

Projekty nie wnoszą bezpośredniego wkładu do zysków zostaną ograniczone lub wstrzymane i docelowo dostaną dużo mniej środków niż wcześniej zakładano. Część pomysłów, w ocenie zarządu, nie ma przyszłości, ponieważ przestały być konkurencyjne i dlatego należy natychmiast się z nich wycofać. Mowa jest o sekcji Games, czyli grach mobilnych, Pixy - produkcji miniaturowych dronów, Minis - aplikacji integracyjnej firm oraz dwóch aplikacjach geolokacyjnych, które nie są wykorzystywane przez użytkowników. 

Czytaj także: Snap rozważa wprowadzenie drastycznych zmian w działaniu Snapchata

Snap, podobnie jak inne firmy z branży mediów społecznościowych, cierpi z powodu znaczącego ograniczenia wydatków na reklamę, mniejszej aktywności samych użytkowników oraz zmian regulacyjnych, które utrudniają śledzenie zachowań internautów bez ich zgody. 

W ostatnich latach trwał wyścig po specjalistów, którzy w samej Kalifornii, ale także generalnie na rynku mogli przebierać w ofertach pracy z branży IT. Teraz wydaje się, że w obliczu zbliżającego się spowolnienia firmy szukając oszczędności i racjonalizując koszyk wydatków coraz chętniej będą zwalniać niż przyjmować do pracy.

Czytaj także: Snapchat będzie szyfrował wiadomości

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Snap zwalnia 1/5 pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA