×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Restrukturyzacja w Grupie Azoty Chorzów. Rok 2020 ma być przełomowy

  • Autor: PAP/AT
  • 26 lut 2020 13:35

Grupa Azoty Chorzów, wchodząca w skład grupy kapitałowej Grupa Azoty, od dwóch lat prowadzi restrukturyzację i zapowiada, że począwszy od 2020 roku ma osiągać dodatni wynik operacyjny.

Restrukturyzacja w Grupie Azoty Chorzów. Rok 2020 ma być przełomowy
Zakłady Azotowe w Chorzowie (fot. wikipedia.org/Fotopolska.eu/inforobert)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ramach prowadzonych w ciągu dwóch ostatnich lat działań restrukturyzacyjnych Grupa Azoty Chorzów została dokapitalizowana przez swojego bezpośredniego właściciela, spółkę Grupa Azoty Puławy, rozszerzyła portfolio produktów oraz zoptymalizowała zatrudnienie.

W Chorzowie wstrzymany został nierentowny przerób tłuszczy zwierzęcych i uruchomiono instalacje nawozów wieloskładnikowych, do produkcji których wykorzystywana jest wytwarzana w spółce saletra potasowa i wapniowa.

"Plan restrukturyzacji Grupy Azoty Chorzów został rozpisany do 2027 roku, więc przed nami jeszcze długa droga, ale obecny rok będzie dla spółki przełomowy" - powiedział prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki podczas środowej konferencji prasowej.

"W latach 2014-2015 nasze straty na działalności operacyjnej były duże, głównie z powodu linii przerobu tłuszczy zwierzęcych. W 2019 roku nie udało nam się jeszcze wygenerować pozytywnego wyniku operacyjnego, ale zakładamy, że to się stanie w kolejnych latach" - dodał Piotr Hetnar, prezes Grupy Azoty Chorzów.

Hetnar zakłada, że jeszcze w 2020 roku wynik na poziomie netto będzie w okolicach zera, a od przyszłego roku Grupa Azoty Chorzów powinna już generować zysk netto.

Oferowana przez Grupę Azoty Chorzów linia obejmuje 25 produktów, w tym opartych na azotanie potasu i wapna, a taķże nawozy krystaliczne NPK.

"Prowadzimy bardzo rozbudowane badania badawczo-rozwojowe. Właściwie co miesiąc wprowadzamy do oferty nowy produkt. Chcemy zainwestować w pełny rebranding na znak Grupa Azoty i korzystać z tej marki jak najszerzej. Koordynujemy politykę handlową i korzystamy z działań promocyjnych na poziomie korporacyjnym" - powiedział prezes Hetnar.

Grupa Azoty Chorzów powstała 104 lata temu, zatrudnia 109 osób. Jej zdolności wytwórcze wynoszą 14 tys. ton rocznie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Restrukturyzacja w Grupie Azoty Chorzów. Rok 2020 ma być przełomowy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA