PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Restrukturyzacja sieci Piotr i Paweł zgodnie z planem

  • Karolina Markowska
    KM
  • 21 paź 2019 14:53

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił umorzenie postępowania sanacyjnego spółki Piotr i Paweł. W praktyce oznacza to, że restrukturyzacja będzie prowadzona zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

Restrukturyzacja sieci Piotr i Paweł zgodnie z planem
Adobe Stock
REKLAMA

Jak poinformowano w komunikacie do tej pory udało się wdrożyć większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

- Odkąd spłaciliśmy wszystkie bieżące zaległości, takie orzeczenie Sądu było w zasadzie formalnością. Tym niemniej ta słuszna decyzja pozwala na sprawne kontynuowanie zaawansowanych działań sanacyjnych. To ważny element dla uzdrowienia sieci przy wsparciu inwestora Spar Group. Prowadzimy intensywne rozmowy z partnerami detalicznymi, a dzięki inwestorowi regulujemy bieżące zobowiązania i oferujemy sklepom szybko poprawiający się poziom zatowarowania. Jestem przekonany, że restrukturyzacja Grupy Piotr i Paweł stanie się modelowym przykładem prowadzenia działań naprawczych – bez konieczności likwidacji sieci i z utrzymaniem handlu w placówkach” – podkreśla zarządca sanacyjny w grupie Piotr i Paweł Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uregulowanie zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego pozwala realizować kolejne etapy zaplanowanej restrukturyzacji. Spółki czekają na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych.

Dzięki wsparciu Spar Group udało się także zawrzeć porozumienie z bankami, które stanowił największą grupę wierzycieli. Banki będą wspomagać starania spółek w zakresie osiągnięcia porozumienia z korzyścią dla partnerów i wierzycieli.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Restrukturyzacja sieci Piotr i Paweł zgodnie z planem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Klient 2019-10-21 21:21:54

    Świetnie! Trzymam za nich kciuki - oby sie udało 😉

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA