Raiffeisen Bank Polska redukuje zatrudnienie

Raiffeisen Bank Polska przeprowadzi w latach 2017-19 program optymalizacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Raiffeisen Bank Polska redukuje zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

10 kwi 2017 20:48


Planuje m.in. redukcję zatrudnienia o ok. 850-950 etatów do 2019 roku. Celem jest poprawa rentowności banku i osiągnięcie wskaźnika kosztów do dochodów poniżej poziomu 55 proc., począwszy od 2019 roku. 

Z komunikatu wynika, że bank zapewni zwalnianym pracownikom pakiety restrukturyzacyjne i program ułatwiania zmiany pracy. Zarząd zakłada, że program zakończy się w 2019 roku., przynosząc do końca 2019 roku. oszczędności w wysokości nie niższej niż 200 mln zł w porównaniu do bazy kosztowej banku z 2016 roku.

Powodem wprowadzenia redukcji zatrudniania są – jak podano w komunikacie - zachodzące w otoczeniu sektora bankowego zjawiska, takie jak rosnące koszty regulacyjne czy przyspieszający postęp technologiczny wpływający na zmianę zachowań i preferencji klientów.

- Nadrzędnym celem tego programu jest poprawa rentowności banku, osiągnięcie wskaźnika kosztów do dochodów poniżej poziomu 55 proc. począwszy od 2019 r. i dostosowanie modelu biznesowego banku do wyzwań rynkowych - poinformowała bank w komunikacie.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.