Prezes PLL LOT: w ciągu sześciu miesięcy powinny zakończyć się prace dotyczące integracji Polskiej Grupy Lotniczej

W ciągu co najmniej sześciu miesięcy powinniśmy zakończyć prace dotyczące integracji Polskiej Grupy Lotniczej - mówi prezes PLL LOT Rafał Milczarski, który jest jednocześnie szefem PGL. Dodał, że proces ten ma być czytelny i transparentny, tak by nie budził najmniejszych wątpliwości pracowników LOT i Komisji Europejskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes PLL LOT: w ciągu sześciu miesięcy powinny zakończyć się prace dotyczące integracji Polskiej Grupy Lotniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/bad

1 kwi 2018 12:30


W styczniu br. premier Mateusz Morawiecki powołał Polską Grupę Lotniczą, spółkę akcyjną z kapitałem 1,2 mld zł. Polska Grupa Lotnicza docelowo skupi najważniejsze spółki Skarbu Państwa działające w branży lotnictwa pasażerskiego. Są to m.in.: Polskie Linie Lotnicze LOT, LOTAMS - zajmujący się obsługą techniczną samolotów i LS Airport Services odpowiedzialny za obsługę naziemną pasażerów i ładunków.

- Kończymy proces wyboru dostawców usług konsultingowych i prawnych. Ich zadaniem jest zaplanowanie sprawnego procesu integracji PGL - powiedział Milczarski.

Jak dodał, "przed nami co najmniej sześć bardzo intensywnych miesięcy".

- Cały proces trzeba przeprowadzić bardzo dokładnie i w sposób transparentny, tak, żeby nie było co do niego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Żadne pieniądze z PGL, które mogłyby być uznane za pomoc publiczną, nie mogą trafić do LOT-u i musimy sprawić, by było to jasne i czytelne zarówno dla naszych pracowników, jak i Komisji Europejskiej - tłumaczył Milczarski.

Podmioty, które wejdą do PGL mają zachować odrębność organizacyjną, ale będą realizowały jedną, wspólną strategię odpowiadającą potrzebom rynku lotniczego w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto, każda ze spółek ma zachować swoją tożsamość, odrębność kapitałową i będzie prowadziła konkurencyjną działalność na rynku usług lotniczych.

Projekt Polskiej Grupy Lotniczej jest jednym z elementów strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.