×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 100 osób straci pracę w polskich zakładach Magneti Marelli

  • Autor: PAP/JP
  • 17 mar 2023 12:26

130 osób straci pracę w sosnowieckich zakładach Magneti Marelli, wyspecjalizowanych w produkcji komponentów dla motoryzacji. Związki zawodowe podpisały z pracodawcą porozumienia precyzujące zasady zwolnień grupowych - poinformowała śląsko-dąbrowska Solidarność.

Ponad 100 osób straci pracę w polskich zakładach Magneti Marelli
Zakład Magneti Marelli w Sosnowcu (fot. mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Powodem decyzji o zmniejszeniu zatrudnienia w spółce jest kryzys na rynku motoryzacyjnym. Magneti Marelli w Sosnowcu zatrudnia ok. 1,5 tys. osób w dwóch zakładach: produkującym lampy samochodowe oraz wytwarzającym tłumiki.

Jak poinformował przewodniczący Solidarności w Magneti Marelli Aleksander Jacuniak, w rozmowach z zarządem spółki związkowcy dążyli do maksymalnego złagodzenia skutków restrukturyzacji zatrudnienia w firmie. Wynegocjowano m.in. zwiększone odprawy dla odchodzących pracowników.

Wysokość odpraw zależy od stażu pracy. Osoby ze stażem do dwóch lat otrzymają 3-miesięczne odprawy, powyżej dwóch lat - 4-miesięczne. Dla pracowników ze stażem co najmniej 5 lat jest to półroczne wynagrodzenie. Pracujący w firmie co najmniej 8 lat dostaną 8-miesięczne odprawy, 15 lat - 10-miesięczne, 20 lat - odprawy roczne, a powyżej 25 lat - odprawy 15-miesięczne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 100 osób straci pracę w polskich zakładach Magneti Marelli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA