PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PKO BP zainteresowane przejęciem mBanku?

  • Autor: PAP/AT
  • 21 paź 2019 16:41

Jeżeli formalnie mBank zostanie zaprezentowany jako aktywo na sprzedaż, to obowiązkiem PKO BP jest analiza tych aktywów. mBank, który jest bankiem dużym, spełnia nasze wcześniejsze oczekiwanie dotyczące rozmiarów finansowych. Czyli jest instytucją powyżej 100 mld zł. Naturalnie będziemy się temu przyglądali - powiedział prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.

PKO BP zainteresowane przejęciem mBanku?
Adobe Stock
REKLAMA
  • Jeżeli formalnie mBank zostanie zaprezentowany jako aktywo na sprzedaż, to będziemy się temu przyglądać - powiedział prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.
  • Dodał, że spodziewa się przejęcia w 2020 r. jakiegoś aktywa finansowego.
  • Zastrzegł jednocześnie, że "przyglądanie nie oznacza od razu chęci konsumpcji".

Jagiełło był pytany, czy PKO BP będzie zainteresowane przejęciem mBanku.

"Jeżeli formalnie mBank zostanie zaprezentowany jako aktywo na sprzedaż, to obowiązkiem PKO BP jest analiza tych aktywów. Jest to bank (mBank - red.), który jest bankiem dużym, spełnia nasze wcześniejsze oczekiwanie dotyczące rozmiarów finansowych. Czyli jest instytucją powyżej 100 mld zł. Naturalnie będziemy się temu przyglądali" - powiedział dziennikarzom Jagiełło.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zastrzegł jednocześnie, że "przyglądanie nie oznacza od razu chęci konsumpcji".

"Jeżeli chodzi o transakcje na rynku przejęć aktywów finansowych w Polsce (...), to my od dłuższego czasu co roku dokonujemy jakiejś transakcji, mniejszej lub większej" - powiedział Jagiełło. Przypomniał, że w tym roku spółka zależna PKO Leasing przejęła firmę PCM Masterlease.

"Spodziewam się, że w roku 2020 również jakieś aktywo finansowe zostanie przejęte przez nasz bank, chyba że uznamy, że mimo tego, iż są wystawione na sprzedaż, to nie będzie nam to odpowiadało, czy to ze względów cenowych, czy jakościowych" - tłumaczył.

Zaznaczył, że kilka lat temu wyraził opinię, że na rynku polskim będzie postępowała koncentracja banków. Wcześniej była ona spowodowana kryzysem. Obecna fala koncentracji będzie dotyczyła także innych banków europejskich, bowiem regulacje zmuszają te banki do prób poszukiwania podwyższenia kapitałów. Banki, jak wyjaśnił Jagiełło, będą mogły to zrobić na dwa sposoby - albo - co jest bardzo trudne - poprzez emisję nowych akcji, albo poprzez zmniejszenie swoich aktywów ważonych ryzykiem, w tym również na innych rynkach.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja zmieni charakter pracy doradców w bankowości

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKO BP zainteresowane przejęciem mBanku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA