PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PGG: Kopalnia Ruch Rydułtowy nie zostanie zlikwidowana

  • Autor: PAP/AT
  • 13 lip 2017 13:25

Polska Grupa Górnicza zamierza utrzymać należący do kopalni ROW Ruch Rydułtowy przy zatrudnieniu ok. 2 tys. pracowników.

PGG: Kopalnia Ruch Rydułtowy nie zostanie zlikwidowana
Zarząd Polskiej Grupy Górniczej podtrzymał deklaracje, że Ruch Rydułtowy będzie nadal funkcjonował w ramach kopalni zespolonej ROW (fot. shutterstock)
REKLAMA

• Polska Grupa Górnicza zamierza utrzymać należący do kopalni ROW Ruch Rydułtowy, eksploatując jego złoża nawet przez ok. 25 lat.

• Do spółki restrukturyzacyjnej trafić ma jedynie wydzielona część majątku - podała PGG.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Planowane zatrudnienie w Ruchu Rydułtowy po przeprowadzonej restrukturyzacji będzie kształtowało się na poziomie ok. 2 tys. pracowników, wobec niespełna 2,9 tys. obecni.

Ruch Rydułtowy był w przeszłości samodzielną kopalnią. Przed ponad rokiem, wraz z kopalniami Marcel, Jankowice i Chwałowice, stał się częścią, czyli tzw. ruchem, kopalni zespolonej pod nazwą ROW - jednej z największych kopalń PGG.

Jesienią ubiegłego roku, gdy nazwa Ruchu Rydułtowy znalazła się w dokumencie Komisji Europejskiej notyfikującym pomoc publiczną na restrukturyzację polskiego górnictwa, wśród pracowników pojawiły się obawy dotyczące przyszłości zakładu. Już wówczas zarząd PGG dementował informacje o jego możliwej likwidacji, zapewniając, że złoże Rydułtów będzie nadal eksploatowane, a do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) trafi nie cały, ale część majątku.

W czwartek (13 lipca) zarząd Polskiej Grupy Górniczej podtrzymał wcześniejsze deklaracje, że "Ruch Rydułtowy będzie nadal funkcjonował w ramach kopalni zespolonej ROW". W specjalnej ulotce przedstawiciele Grupy przedstawili zamierzenia dotyczące kopalni jej pracownikom.

Czytaj też: Ministerstwo energii opublikowało decyzję KE w sprawie pomocy publicznej dla górnictwa

"Wydobycie w ilości 6,5 tys. ton na dobę, po wykonaniu (podziemnego - red.) połączenia, będzie kierowane dołem kopalni na Ruch Marcel. Szyb Leon IV będzie nadal funkcjonował jako szyb zjazdowo-materiałowy do transportu pracowników oraz materiałów, a także jako główny szyb odwadniający dla kopalni ROW" - poinformował w czwartek rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Planowane zatrudnienie w Ruchu Rydułtowy po przeprowadzonej restrukturyzacji będzie kształtowało się na poziomie ok. 2 tys. pracowników, wobec niespełna 2,9 tys. obecnie (cała kopalnia ROW zatrudnia ok. 11,5 tys. osób).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGG: Kopalnia Ruch Rydułtowy nie zostanie zlikwidowana

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA