PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Orange zwolni ponad 2 tys. pracowników. Jest zgoda związków

  • Piotr Myszor
    PIM
  • 12 gru 2019 21:36

Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi Umowę Społeczną na lata 2020-2021. Z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2 100 pracowników.

Orange zwolni ponad 2 tys. pracowników. Jest zgoda związków
Z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2 100 pracowników Orange. Fot. Orange
REKLAMA

Zarząd Orange Polska poinformował, że 12 grudnia zakończył negocjacje z partnerami społecznymi w zakresie zapisów nowej Umowy Społecznej, która będzie obowiązywać przez okres 2 najbliższych lat tj. w latach 2020-2021.

Zakończono również negocjacje porozumienia na 2020 rok rozwiązywania z pracownikami „stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników”.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

„Umowa Społeczna na lata 2020-2021 określa m.in. wielkość odejść dobrowolnych na najbliższe 2 lata na poziomie 2 100 osób oraz pakiet finansowy dla pracownika odchodzącego z Orange Polska w ramach odejść dobrowolnych. Przewiduje także możliwość podwyżek wynagrodzeń zasadniczych (3,5% w roku 2020 i w roku 2021), wysokość dodatkowego odszkodowania dla pracowników, którzy osiągną wiek emerytalny w ciągu najbliższych czterech lat, a także określa miejsce i rolę mobilności wewnętrznej przy wsparciu programu alokacyjnego, stwarza pracownikom, z którymi pracodawca zamierza rozwiązać umowę o pracę możliwości skorzystania z udziału w programie wsparcia w poszukiwaniu pracy na rynku (outplacement)”- czytamy w komunikacie. Zapisy przewidują również kontynuowanie programu "przyjazne środowisko pracy" oraz utrzymanie pakietu opieki medycznej.

Limit odejść pracowników na rok 2020 r. ustalono na poziomie 1 250. Ustalono także zasady odejść dobrowolnych i wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla pracowników odchodzących w 2020 r.

„Porozumienie określa również zasady i kryteria doboru jakie pracodawca będzie stosował wobec pracowników, którym będzie wypowiadał umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w Grupie zgodnie z Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy” – czytamy w komunikacie spółki.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orange zwolni ponad 2 tys. pracowników. Jest zgoda związków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA