Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi Umowę Społeczną na lata 2020-2021. Z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2 100 pracowników.

Zarząd Orange Polska poinformował, że 12 grudnia zakończył negocjacje z partnerami społecznymi w zakresie zapisów nowej Umowy Społecznej, która będzie obowiązywać przez okres 2 najbliższych lat tj. w latach 2020-2021.
Zakończono również negocjacje porozumienia na 2020 rok rozwiązywania z pracownikami „stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników”.
„Umowa Społeczna na lata 2020-2021 określa m.in. wielkość odejść dobrowolnych na najbliższe 2 lata na poziomie 2 100 osób oraz pakiet finansowy dla pracownika odchodzącego z Orange Polska w ramach odejść dobrowolnych. Przewiduje także możliwość podwyżek wynagrodzeń zasadniczych (3,5% w roku 2020 i w roku 2021), wysokość dodatkowego odszkodowania dla pracowników, którzy osiągną wiek emerytalny w ciągu najbliższych czterech lat, a także określa miejsce i rolę mobilności wewnętrznej przy wsparciu programu alokacyjnego, stwarza pracownikom, z którymi pracodawca zamierza rozwiązać umowę o pracę możliwości skorzystania z udziału w programie wsparcia w poszukiwaniu pracy na rynku (outplacement)”- czytamy w komunikacie. Zapisy przewidują również kontynuowanie programu "przyjazne środowisko pracy" oraz utrzymanie pakietu opieki medycznej.
Limit odejść pracowników na rok 2020 r. ustalono na poziomie 1 250. Ustalono także zasady odejść dobrowolnych i wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla pracowników odchodzących w 2020 r.
„Porozumienie określa również zasady i kryteria doboru jakie pracodawca będzie stosował wobec pracowników, którym będzie wypowiadał umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w Grupie zgodnie z Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy” – czytamy w komunikacie spółki.


KOMENTARZE (0)