PARTNERZY PORTALU

Nokia rusza z planem oszczędnościowym. W planach zwolnienie 10 000 pracowników

  • Karolina Markowska
    km
  • 22 mar 2021 12:02

Fiński koncern Nokia zapowiedział, że w ciągu dwóch lat zamierza zwolnić do 10 tysięcy swoich pracowników. Redukcja zatrudnienia ma dać firmie oszczędności na poziomie od 600 do 700 mln euro. Środki mają zostać zainwestowane w rozwiązania związane z budową infrastruktury 5G.

Nokia rusza z planem oszczędnościowym. W planach zwolnienie 10 000 pracowników
Fiński koncern Nokia poinformował o planach zwolnienia do 10 tysięcy swoich pracowników (fot. Pxhere)
REKLAMA

Pekka Lundmark, dyrektor generalny fińskiego koncernu Nokia, zapowiedział wprowadzenie planu oszczędnościowego, którego istotną częścią mają być cięcia kadrowe.

Według ujawnionych planów koncern w ciągu nadchodzących dwóch lat zamierza zwolnić do 10 tys. pracowników. Obecnie w Nokii pracuje ponad 90 tys. osób.

W opublikowanym komunikacie Pekka Lundmark przyznał, że wypowiedzenia to dla firmy trudna decyzja, jest ona jednak konieczna ze względu na sytuację i plany koncernu.

- Decyzje, które mogą mieć potencjalny wpływ na naszych pracowników, nigdy nie są łatwe. Moim priorytetem jest zapewnienie, aby wszyscy, których ten proces będzie dotyczył, otrzymali odpowiednie wsparcie - powiedział Lundmark w oświadczeniu. Ponadto zapewnił, że zwalniani pracownicy otrzymają pełne wsparcie socjalne, na jakie pozwalają obecne przepisy prawne.

Planowany proces restrukturyzacji ma pozwolić firmie zrealizować założoną w ubiegłym roku strategię. Nokia w ostatnich latach jest szczególnie aktywna na polu budowy sieci 5G, gdzie konkuruje m.in. ze szwedzkim koncernem Ericsson czy chińskim Huawei.

Cięcia kadrowe do 2023 r. zgodnie z wyliczeniami mają przynieść od 600 do 700 mln euro oszczędności, połowa tej kwoty ma zostać uzyskana jeszcze w tym roku. Plany restrukturyzacji, jak podkreśla dyrektor generalny Nokii, mają charakter globalny.

- Plany te mają zasięg globalny i prawdopodobnie będą dotyczyć większości krajów. W Europie dopiero co poinformowaliśmy lokalne rady zakładowe i spodziewamy się, że w stosownych przypadkach wkrótce rozpoczną się procesy konsultacji - powiedział przedstawiciel Nokii.

Wraz z oszczędnościami Nokia zamierza wypracować nową strategię zakładającą przeznaczenie większej ilości środków na dalsze inwestycje w rozwiązania dotyczące sieci 5G. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nokia rusza z planem oszczędnościowym. W planach zwolnienie 10 000 pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA